Rubriky:

Anglie

Sudí Clattenburg podle svazu neurážel hráče Chelsea rasisticky

22. listopadu 2012 18:39

Podle anglické Fotbalové asociace (FA) neurážel rozhodčí Mark Clattenburg hráče Chelsea rasisticky. Londýnský klub na sudího podal stížnost po říjnovém ligovém utkání s Manchesterem United. Záložník Ramires vypověděl, že slyšel Clattenburga, jak označil Johna Obiho Mikela za opici. Asociace ale nenašla důkazy.

 

Sang Tan, ČTK/AP

"Ukončili jsme šetření údajného pochybení Marka Clattenburga, žádné disciplinární řízení s ní nepovedeme," uvedli dnes představitelé FA v prohlášení. V něm také stojí, že sám Mikel neslyšel nic. Nigerijský fotbalista Mikel i Brazilec Ramires jsou oba tmavé pleti.

Naopak se nyní asociace začne zabývat Mikelovým chováním, neboť hráč šel údajně po zápase za Clattenburgem do šatny a slovně jej napadl. Fotbalista má nyní 30 dnů na to, aby podal vysvětlení.

Sedmatřicetiletý rozhodčí, který je mezi kandidáty pro mistrovství světa 2014, je rád, že má celou záležitost za sebou. "Vědět, že jste nevinný, je jedna věc, ale tohle byla příležitost, jak zničit mou kariéru," uvedl Clattenburg. "Rasismus nemá ve fotbale místo a tato zkušenost by neměla odradit ty, kteří skutečně věří, že jsou obětí zneužívání," dodal.

Případem možného rasismu se zabývala i policie, pro nedostatek důkazů však vyšetřování už dříve zastavila.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..