Rubriky:

Anglie

Abramoviči, nenech Franka odejít, žadoní fanoušci Chelsea, aby Lampard zůstal

31. prosince 2012 11:04 - Londýn/Praha

Sám si řekl o další angažmá na Stamford Bridge dvěma góly, jimiž zařídil výhru své Chelsea na Evertonu, fanoušci samo sebou Franka Lamparda podpořili. „Vážený Abramoviči, nenechte ho jít. Super osmičku Franka,“ mohl si přečíst ruský majitel klubu Roman Abramovič na transparentech v ochozech Goodison Parku. Moc platné to ale zřejmě nebude, čtyřiatřicetiletá klubová legenda bude moci od 1. ledna jednat o novém angažmá a upsat se jinému týmu. A to přesto, že sám Lampard by moc a moc stál o prodloužení smlouvy...

 

Phil Noble, Reuters

Jako by chtěl v posledních zápasech Premier League dokázat, jak moc ho Chelsea ještě potřebuje.  Při demolici Aston Villy se zapsal mezi střelce jednou, v nedělním zápase na Evertonu se dokonce postaral dvěma góly o obrat a výhru svého týmu.

"Sám nevím, co bude"

„Snažil jsem se hrát co nejlépe.  Vždy tomu tak bylo a i v budoucnu tomu tak bude," pravil Lampard lakonicky do kamer Sky Sports 1 poté, co mu fanoušci Blues připravili nadšené ovace.  Pochopitelně se nemohl vyhnout otázce, co bude dál po Novém roce.

„Vnímám spoustu spekulací, ale skutečně nevím, co bude. Jen doufám, že budu dál hrát ve vítězném týmu."

Lampardovi končí v Chelsea smlouva v červnu 2013 a podle informací anglických médií nemá klubové vedení zájem o její prodloužení. Na rozdíl od Lamparda, pro něhož je Chelsea vším.

„Chce tady zůstat a hrát dál, jenže mu už sdělili, že si může hledat nové angažmá. Frank nemohl uvěřit, že s ním už v Chelsea nepočítají. Vždyť toho pro klub tolik udělal," prozradil ostrovním žurnalistům člověk blízký Lampardovi.

Benítez se nevyjádřil ani na Evertonu

Dočasný kouč Rafael Benítez, pod jehož vedením vstoupí Chelsea do roku 2013 na třetí příčce tabulky s čtyřbodovou ztrátou na druhý Manchester City, ale jedním zápasem k dobru, se k Lampardově budoucnosti nevyjádřil ani po výhře nad Evertonem.

„Jsem opravdu rád, že je v mužstvu. Má smlouvu do června, je plný odhodlání a hraje dobře. Mým úkolem je, aby byl fit a ve formě," glosoval výkon Lamparda, který v Chelsea odehrál od roku 2001 více než 500 zápasů, nastřílel přes 130 gólů, takže se stal nejlepším kanonýrem v historii klubu. V dresu Blues získal tři tituly,  čtyřikrát vyhrál FA Cup, dvakrát Ligový pohár a letos konečně i vysněnou Ligu mistrů.

Los Angeles ho chce místo Beckhama

Žádný div, že o Lamparda je eminentní zájem. Ten největší projevuje americký Los Angeles Galaxy, kde skončila další anglická fotbalová legenda David Beckham. „Má stejný potenciál stát se tváří našeho klubu a plnit roli, jakou měl Beckham," tvrdí vedení LA. Lampardovi proto nabízí stejnou smlouvu - roční příjem 6,5 miliónu dolarů a další milión z prodeje suvenýrů.

Peníze však nejsou pro Lamparda směrodatné. Alespoň jeho přítel citovaný anglickými médii to tvrdí. „Frank chce hrát za Chelsea. Naznačili mu sice, že už o něho nemají zájem, ale on se přesto chová jako pravý profesionál a kdo objektivně hodnotí jeho výkony, musí uznat, že by měl na Stamford Bridge zůstat."

„Nikoli můj, ale náš týmový výkon si zaslouží uznání. Já k němu jen přispěl," odmítal po obratu na Evertonu Frank Lampard chválu, která se na něho hrnula.

Přijde za sedm miliónů Demba Ba?

Jeho budoucnost je ovšem dál zahalena otazníky. Stejně tak je nejisté, zda do Chelsea skutečně zamíří senegalský útočník ve službách Newcastlu Demba Ba, za něhož je Abramovič údajně ochoten zaplatit sedm miliónů liber.

„Ani tuto otázku nebudu komentovat. V klubu jsme se na toto téma nebavili, protože jsme měli před sebou velmi důležitý zápas a koncentrovali se na něj," nebyl španělský trenér Benítez sdílnější ani v tomto směru.

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body  
1 Manchester United F.C. 38 86:43 89  
2 Manchester City F.C. 38 66:34 78  
3 Chelsea F.C. 38 75:39 75  
4 Arsenal F.C. 38 72:37 73  
5 Tottenham Hotspur F.C. 38 66:46 72  
6 Everton F.C. 38 55:40 63  
7 Liverpool F.C. 38 71:43 61  
8 West Bromwich Albion F.C. 38 53:57 49  
9 Swansea City A.F.C. 38 47:51 46  
10 West Ham United F.C. 38 45:53 46  
11 Norwich City F.C. 38 41:58 44  
12 Fulham F.C. 38 50:60 43  
13 Stoke City F.C. 38 34:45 42  
14 Southampton F.C. 38 49:60 41  
15 Aston Villa F.C. 38 47:69 41  
16 Newcastle United F.C. 38 45:68 41  
17 Sunderland A.F.C. 38 41:54 39  
18 Wigan Athletics FC 38 47:73 36  
19 FC Reading 38 43:73 28  
20 Queens Park Rangers 38 30:60 25  
zp, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..