Rubriky:

Anglie

Balotelli je nejvíce uráženým fotbalistou na sociálních sítích

17. dubna 2015 12:18 - Londýn

Kontroverzní italský útočník Liverpoolu Mario Balotelli je podle průzkumu nejvíce uráženým fotbalistou anglické ligy na sociálních sítích. Z klubů je nejčastějším terčem kritiky internetových uživatelů Chelsea.

 

Twitter

Statistici pro antidiskriminační organizaci Kick It Out v období od srpna 2014 do března 2015 odhalili zhruba 134 tisíc případů přímých urážek. Z nich bylo 39 tisíc namířeno na hráče a přes 95 tisíc na jednotlivé kluby Premier League. Nejčastější platformou byl twitter, jehož prostřednictvím bylo odesláno 88 procent hanlivých vzkazů.

Na Balotelliho, který je sám velmi činný na sociálních sítích, útočilo osm tisíc příspěvků, z nichž víc než polovina byla rasistických. Přes tisíc urážlivých zpráv mířilo na další hráče tmavé pleti Dannyho Welbecka z Arsenalu (1700) a liverpoolského Daniela Sturridge (1600).

Lídr anglické ligy Chelsea, kde působí i reprezentační brankář Petr Čech, byl urážen ve 20 tisících případech. Následovaly Liverpool (19 tisíc) a Arsenal (12 tisíc). Manchesterské kluby United a City byly shodně terčem 11 tisíc invektiv.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..