Rubriky:

Anglie

Deset let? Klidně zůstanu i patnáct, potěšil Pochettino fanoušky Tottenhamu před zápasem s Realem

17. října 2017 18:04 - Madrid/Praha

Dobrá zpráva pro všechny příznivce londýnského Tottenhamu. Před dnešním večerním šlágrem Ligy mistrů na madridském Santiago Bernabéu (od 20:45, on-line na Sport.cz) se nechal argentinský kouč Mauricio Pochettino slyšet, že by ve službách Kohoutů rád zůstal i v dalších letech a stal se pro Tottenham tím, čím byl Alex Ferguson pro Manchester United. Koučem, který povede mužstvo po několik desetiletí. A to přesto, že se o něho zajímala a zajímá spousta evropských velkoklubů Barcelonou počínaje a mnichovským Bayernem konče.

 

Matthew Childs, Reuters

Všechno začalo tím, že se na světlo světa dostaly úryvky z knihy, kterou chystá nejvyšší boss Tottenhamu Daniel Levy. V jedné z pasáží mluví o tom, že by chtěl, aby Pochettino zůstal ve službách klubu minimálně deset dalších let.

Argentinského kouče, který přišel do Londýna před třemi lety ze Southamptonu, dostihla Levyho touha v Madridu, kde dnes večer nastoupí k ostře sledovanému duelu Ligy mistrů proti Realu.

„Jsem obrovsky potěšen přáním majitelů i předsedy klubového představenstva. A šťastný samozřejmě také. Klidně a rád zůstanu nikoli jen deset, ale třeba i patnáct let, protože Spurs mají obrovský potenciál. Záleží ovšem na vedení," netajil pětačtyřicetiletý argentinský kouč, že je v Tottenhamu nadmíru spokojený.

Čekají na nový stadión

Tottenham je samozřejmě spokojen s ním, protože s příchodem Pochettina se dostavil návrat na výsluní Premier League a s tím spojená finanční prosperita klubu. O té nejlépe svědčí fakt, že se Spurs pustili do výstavby nového stadiónu, kam by se měli tento rok vrátit z dočasného azylu ve Wembley.

„Čekáme na něj všichni, protože bude nejlepší a nejmodernější v Evropě. Obrovsky nám pomůže, protože s návratem domů přijde čas, abychom se na něm pokusili získat nějakou opravdu velkou trofej. Anglickou i evropskou," ujistil Pochettino, že v novém chrámu na White Hart Line pro 61 tisíc diváků se Spurs dočkají zase slavných chvil.

Další krok k návratu na evropské výsluní budou chtít udělat Kohouti dnes večer na Santiago Bernabéu v konfrontaci s Realem.

„Bude to těžký zápas, v němž budeme čelit spoustě skvělých hráčů, kteří dres Bílého baletu oblékají. Ronaldovi, stejně jako třeba Iscovi, jenž podle mého k nejlepším hráčům na světa také patří. Znám ho dobře ještě z dob, kdy jsem ve Španělsku trénoval Espaňol, vždy to byl fotbalista nadprůměrných kvalit a obrovské kreativity, ale až teď v Realu se z něho stala skutečná hvězda. Jestliže jemu či třeba Ronaldovi máme čelit, pak jedině týmovým výkonem," vykládal Pochettino před utkáním dvou dosud stoprocentně úspěšných celků skupiny H.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..