Arsenal - Chelsea 2:2Dvoustá nula se nekoná. Čecha připravila o rekordní zápis přísná penalta

Londýn/Praha

Tak zase nic. Petr Čech prokletí posledních týdnů nezlomil a na dvoustou nulu v Premier League si musí počkat. Gólman Arsenalu sice předvedl proti Chelsea parádní výkon, tým několikrát podržel, ale v 66. minutě kapituloval po penaltě Hazarda. Zápas nakonec skončil nerozhodně 2:2.

Petr Čech v brance Arsenalu čaroval i v duelu proti Chelsea. Nakonec ale inkasoval gól z pokutového kopu a sen o dvousté nule se zatím rozplynul.

Ve středu večer se zdálo, že osud chtěl, aby jubileum oslavil Čech právě proti svému bývalému týmu. Dlouholetý český reprezentant od první minuty mezi tyčemi čaroval a taky měl dlouho štěstí. Třeba ve chvíli, kdy se na něj v první půli hnal po neskutečném zkratu defenzívy Arsenalu Álvaro Morata, Čech vyběhl, Španěl jej zkoušel obstřelit, ale rána se nevešla mezi tyče.

Jednička Arsenalu ukázala své kvality při prudké ráně Bakayoka, kterou vytáhl na rohový kop. Sedm minut před půlí pak z hranice velkého vápna pálil z trestného kopu Marcos vedle. Čech jen hypnotizoval míč, který prosvištěl mimo. V posledních sekundách poločasu po parádní akci Hazarda z hranice vápna zkoušel trefit šibenici Fábregas, ale ani on svůj pokus mezi tyče nevměstnal.

Branky se v prvním poločase nedočkali ani fandové Arsenalu. Alexis Sánchez trefil tyč, od ní se míč kutálel po brankové čáře, aby zazvonil i na druhou tyč. Pak už jej ukryl gólman Courtois.

Parádní podívaná pokračovala na Emiratse Stadium i po přestávce a v hlavní roli byl opět Petr Čech. Ve 49. minutě vykopl gólovou ránu Hazarda. Akce však pokračovala, Marcosova hlavička mířila nemilosrdně k tyči, ale Čech tygřím skokem znovu zasáhl.

A tak šel do vedení Arsenal po parádní dělovce, kterou obstaral Wilshere. Jenže radost Kanonýrům nevydržela dlouho. Bellerin šel možná trochu neopatrně do souboje s Hazardem, ofenzivní hvězda Blues se skácela k zemi a sudí odpískal penaltu. Arséne Wenger se jen bezmocně chytil za hlavu, protože z pokutového kopu inkasoval Čech i v minulém kole na hřišti WBA, kde přišel i o výhru.

Hazard se z pokutového kopu nemýlil a uťal Čechův sen o rekordní nule v duelu s Chelsea. Český gólman bude mít další šanci udržet čisté konto v Premier League až 14. ledna na trávníku Bournemouthu.

Zápas nakonec skončil po senzační podívané 2:2. Chelsea vedla po zásahu Marcose Alonsa, aby v nastavení Bellerin vyrovnal. Bitva o Londýn gradovala. Morata byl sám před Čechem, ale gólman jeho ránu vyrazil. Pak střídající Zappacosta dělovkou rozduněl břevno za zády Čecha, ale skóre se již nezměnilo.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo
Arsenal - Chelsea 2:2 (63. Wilshere, 90.+2 Bellerín - 67. Hazard z pen., 84. Alonso).