Rubriky:

Přestupy

Zelený bude na jaře hostovat ze Slavie v Boleslavi

14. února 2020 12:11 - Praha
(Aktualizováno: 14. února 2020 16:16)

Fotbalisty Mladé Boleslavi posílil obránce Jaroslav Zelený. Sedmadvacetiletý defenzivní univerzál bude ve středočeském klubu hostovat do konce sezony ze Slavie a za nový klub by teoreticky mohl nastoupit už v dnešní předehrávce v Českých Budějovicích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sedmadvacetiletý levý bek bude ve středočeském městě působit na půlročním hostování bez opce. „Jarda chtěl větší jistotu zápasového vytížení, což věříme, že mu hostování umožní. Měl řadu nabídek i z jiných klubů, nakonec si sám vybral Mladou Boleslav. Držíme mu palce a přejeme hodně štěstí," glosuje odchod Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie.

Zelený přišel do Slavie v létě 2018 a většinou plnil roli náhradníka. V této ligové sezoně zasáhl do sedmi utkání, představil se i v Lize mistrů. Blýskl se hlavně v utkání proti Interu v Miláně (1:1), kde coby střídající hráč zaskočil netradičně ve středu zálohy a podílel se na vedoucí brance.

Stejným směrem se vydává i osmnáctiletý záložník Michael Hönig, který do Mladé Boleslavi odchází na přestup. Sešívaný dres opouští i Tomáš Vincour, který bude působit ve Slovácku.

„Prodáváme hráče s určitým potenciálem za výhodných podmínek pro všechny strany. Do budoucna držíme procenta z dalšího prodeje ve smlouvě a myslíme i na případný budoucí zpětný odkup v případě jejich dalšího úspěšného vývoje. Přejeme klukům hodně štěstí," vysvětluje přestup obou mladých hráčů člen představenstva a sportovního úseku Jiří Bílek.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fotbalové přestupy 2019

Filtr článků - Přestupy


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.