Živě

Podvod kvůli přestupu? Hvězdný útočník Barcelony má velký problém

22. září 2020 12:50 - Turín/Praha

Hvězdný útočník fotbalové Barcelony Luis Suárez si zadělal na průšvih. Italská policie podle tamních médií vyšetřuje jeho údajný podvod při získání občanství, které mu mělo pomoct při plánovaném přestupu do Juventusu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

33letý Uruguayec byl podle všeho blízko přestupu do turínského velkoklubu. Vzhledem k omezenému počtu cizinců na hřišti mimo země EU, ale potřeboval nejprve složit jazykový test z italštiny, což bylo podmínkou k získání italského občanství.

Na něj měl Suárez nárok vzhledem k tomu, že jeho manželka Sofia Balbiová má italské předky, podmínkou ale bylo právě složení jazykového testu.

Místo Suáreze přichází do Juventusu útočník Morata

Uruguayec sice zkoušku úspěšně složil, jenže podle italských zdrojů mělo jít o podvod, protože fotbalista „znal otázky dopředu".

Malý fanoušek Barcelony v dresu Lionela Messiho sleduje, jak Luis Suárez přijíždí na nedělní lékařskou prohlídku. S uruguayským útočníkem už v katalánské metropoli nepočítají.

Nacho Doce, Reuters

"Vyskytly se ´nesrovnalosti´ v jazykovém testu Luise Suáreze na univerzitě v Perugii. Suárez dostal otázky předem. Agentura ANSA uvádí, že podle předběžného vyšetřování získal pas podvodem. Mezitím se jedná o jeho přestupu do Atlétika Madrid," tweetuje italský novinář Fabrizio Romano.

„Neumí ani slovo italsky. Pokud by mu novináři položili otázku, nevěděl by, která bije," píše dále Romano.

Suárez rozváže smlouvu s Barcelonou, posílit může Atlético

Juventus plánovaný přestup Suáreze kvůli problémům se získáním pasu stopl. Uruguayec se už dohodl s Barcelonou na rozvázání smlouvy a z Camp Nou odejde jako volný hráč.

roj, Sport.cz

Časová osa: Fotbalové přestupy 2021

Filtr článků - Přestupy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.