Jarošík znovu nebude reprezentovat, je zraněný

9. listopadu 2006 11:36 - PRAHA

Vedení české fotbalové reprezentace ve čtvrtek udělalo první změnu ve složení týmu pro přípravný zápas s Dánskem, který se bude hrát příští středu v Praze na Letné. Po konzultaci s vedením Celtiku Glasgow a Jiřím Jarošíkem zrušil trenér Karel Brückner jeho nominaci k utkání kvůli zranění pravého kotníku. ČTK to oznámil mluvčí reprezentace Lukáš Tuček.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Devětadvacetiletý Jarošík naposledy oblékl dres národního týmu v listopadu 2005, kdy krátce zasáhl do barážového utkání s Norskem. Ještě letos v březnu pak nastoupil do utkání B-týmů v Turecku. Na kontě má 23 startů, v nichž se mu nepodařilo skórovat.

Více o nominaci najdete ZDE:

Návrat do reprezentace mohl Jarošík oslavit už v srpnu, kdy jej Brückner zařadil do týmu pro přípravné utkání se Srbskem. I tehdy mu ale znemožnilo příjezd na sraz zranění a na poslední chvíli se omluvil.

Jeho zranění tehdy některá média zpochybnila a spíše se přikláněla k tomu, že omluvenka je důsledkem vzájemné nevraživosti mezi koučem a hráčem. Jarošík se nedávno opět ostřeji vyjádřil na Brücknerovu adresu v tom smyslu, že jej kouč přehlíží. "Byl bych malicherný, pokud bych ho vyřadil navždy kvůli mediálním přestřelkám," řekl při úterní nominaci Brückner.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.