Reprezentace

Jedničku si vysloužil Pavelka, náhradníci do jednoho zklamali

26. března 2019 23:22 - Praha

Přípravný duel českého fotbalového týmu s pětinásobnými mistry světa z Brazílie zvládl nejlépe David Pavelka, který se zaskvěl nejen výkonem, ale i gólovou střelou. Bitva v pražském Edenu naopak vůbec nevyšla náhradníkům, kteří se do zápasu vůbec nedostali a hře českého týmu nijak neprospěli.

Ondřej Deml, ČTK

Alex Král a Jakub Jankto nehodnoceni, hráli krátkou dobu.

Jiří Pavlenka

Hodnocení redakce: 2

Přímý kop Casemira mířící do středu branky vyboxoval, proti gólové střele Firmina byl bezmocný, skvěle lapil ránu Coutinha. V závěru pak vyběhl proti Neresovi a zmařil jeho gólovou příležitost.

Vladimír Coufal

Hodnocení redakce: 3

V defenzivě odvedl spolehlivý výkon, k podpoře ofenzivy jako na klubové úrovni se nedostal. Při rozhodující trefě Brazilců nezachytil náběh Nerese.

Ondřej Čelůstka

S přehledem sbíral vysoké míče mířící před Pavlenku, zapojoval se do rozehrávky. Kvůli zranění střídal za stavu 1:1.

Marek Suchý

Marek Suchý

Hodnocení redakce: 4

Do přestávky hrál s přehledem a bez chyb, po obrátce se podepsal pod vyrovnávací gól, nechal se lehce přetlačil Firminem.

Filip Novák

Filip Novák

Po přiťuknutí od Daridy předvedl ve 35. minutě parádní střelu. Ve srovnání s kvalifikačním duelem v Londýně předvedl jistý výkon.

Tomáš Souček

Často zastavil výpad Brazilců ve středu pole a založil rychlý protiútok. Potvrzoval výjimečnou jarní formu.

David Pavelka

Hodnocení redakce: 1

Životní trefou poslal český tým do vedení, ve středu pole posbíral spoustu míčů, nabízel se, tradičně oslňoval důrazem.

Lukáš Masopust

Nejprve mu Coutinho nasadil jesličky, pak ale neúnavnou prací na pravé straně držel obránce soupeře ve střehu. Výborně potáhl míč před gólovou trefou Pavelky.

Vladimír Darida

Už v Anglii ukázal, že po dlouhé herní pauze si drží solidní standard. I proti Brazílii se nebál hrát, rozdával přihrávky, zapojoval se do kombinace. Musel střídat kvůli zranění.

Jaromír Zmrhal

Předváděl sebevědomí z klubu. Zapojoval se do všech ofenzivních akcí, nebál se hrát na jeden dotek, čímž dodával českým výpadům rychlost.

Patrik Schick

Zahrozil ze standardní situace, kdy poslal míč chytře „pod“ zdí přesně k tyči.

Theodor Gebre Selassie

Po poločasovém střídání vstoupil do zápasu hodně nešťastně, když po jeho nevydařené přihrávce na Suchého Brazilci srovnali.

Matěj Vydra

Matěj Vydra

Hodnocení redakce: 5

Do rozjetého zápasu se nedostal, české hře nepomohl. S výjimkou ofsajdové pozice nic nepředvedl.

Martin Frýdek

V prostřídané sestavě měl složitou pozici, hra už byla hodně rozbitá a záložník Sparty ji nijak nepozvedl.

Ondřej Kúdela

Premiéra proti pětinásobným světovým šampionům bude mít trpkou příchuť. Do hry naskočil na nerozhodného stavu, při druhém gólu v české síti byl bezmocný, při třetím nedůsledností umožnil brazilskou radost.

Jak byste ohodnotili české fotbalisty po utkání s Brazílií? Známkování je jako ve škole.