Živě

Legendární stadion? Expert Zelenka si ho v přímém přenosu spletl s popelníkem, teď se omlouvá

27. března 2019 10:42 - Praha
(Aktualizováno: 27. března 2019 11:07)

Pro český fotbal šlo o mimořádnou událost, brazilští fotbaloví kouzelníci zavítali do Prahy po dlouhých 63 letech, aby změřili síly s domácí reprezentací. Pochopitelně se v té souvislosti hojně vzpomínalo i na nejslavnější duel obou soupeřů z finále MS v roce 1962. A to i v přímém přenosu České televize, v němž se ale dopustil kontroverzního vtípku na adresu pro tuzemské pamětníky posvátného stadionu v Chile expert Luděk Zelenka.

 

repro ČT sport

Jako vzpomínku na památné finále proti Brazílii, které shodou okolností skončilo stejně jako úterní duel 1:3, umístil štáb České televize na stolek komentátorů do studia přímo v Edenu věrnou maketu stadionu, na němž Josef Masopust a spol. sváděli dnes již legendární bitvu o světové zlato.

„Celé dnešní studio je tady s námi tahle nádherná replika. To je stadion v Santiago de Chile, kde se hrálo finále MS 1962. Prohráli jsme tam s Brazílií sice 1:3, ale je to památečné místo československého, potažmo českého fotbalu," rozplýval se komentátor Pavel Čapek.

"A i tady je vyprodáno," poukázal se smíchem na zaplněné tribuny na modelu jeden z hostů studia Pavel Kuka. „Já myslel, že je to popelník," přidal dobře naladěný expert Zelenka.

Jeho glosa se ale minimálně u části příznivců nesetkala s pochopením. "Asi dobrej matroš...", "Klasickej Zelenka buran style," ozvali se nespokojení diváci na twitteru. Sám spolukomentátor později své poznámky litoval a na sociální síti se omluvil.

„Omlouvám se všem, koho to urazilo nebo pohoršilo, rozhodně to nebylo myšleno zle. To je tak, když vypustíte z úst první věc, která vás napadne," sypal si popel na hlavu na svém twitterovém účtu.

roj, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.