Živě

Brazilci se po téměř 70 letech znovu obléknou do bílých dresů

10. dubna 2019 11:50 - Sao Paulo

Fotbalisté Brazílie po dlouhých 69 letech znovu obléknou bílé dresy, které přestali používat po bolestné prohře s Uruguayí v rozhodujícím utkání mistrovství světa v roce 1950. Bílý trikot byl představen jako druhý dres národního týmu pro mistrovství Jižní Ameriky, které se na přelomu června a července uskuteční právě v Brazílii.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Brazilci nastupovali v bílých dresech pravidelně až do roku 1950, kdy ale v posledním duelu finálové skupiny na ikonickém domácím stadionu Maracaná senzačně podlehli Uruguayi. Do utkání přitom vstupovali s tím, že k titulu jim stačí remíza, zatímco Uruguay musela zvítězit.

Vedení svazu se po traumatizující porážce rozhodlo pro změnu a soutěž vyhrál návrh žlutých dresů, ve kterých "Kanárci" následně získali rekordních pět titulů mistrů světa. Naposledy Brazilci šampionát ovládli v roce 2002, od té doby je jejich nejlepším výsledkem čtvrté místo z roku 2014.

Fotbalisté Brazílie děkují divákům po přátelském utkání v Praze.

Vlastimil Vacek, Právo

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.