Lvíčata v Rakousku vyzvou Rusko a v prestižním derby Slovensko

18. dubna 2019 15:18 - Praha

Fotbalový kalendář se zaplnil. Reprezentační výběr do 21 let už má kompletní program pro svůj červnový tréninkový kemp v Rakousku. Závěr sezony českému týmu zpestří přípravné zápasy proti stejně starým výběrům Ruska (středa 5. června) a také prestižní derby proti Slovensku (neděle 9. června). Hrát se bude poblíž Kaprunu, kde mužstvo vedené trenérem Karlem Krejčím stráví týdenní soustředění.

 

FAČR

Nový tým se dává dohromady. Má před sebou třetí a čtvrtý test formy a zároveň také poslední prověrky před zářijovým startem kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Lvíčata si z březnového soustředění ve Španělsku přivezla remízu 1:1 s Islandem a vysoké vítězství 4:0 nad Mexikem.

„Jsem rád, že nás znovu prověří velmi kvalitní soupeři. V této fázi přípravy jde de facto o generálku na kvalifikaci a potřebujeme tým vidět v těžkých zápasech. Rusko i Slovensko takový požadavek jednoznačně splňují a mají velké ambice - stejně jako my se budou chtít poprat o postup na další EURO," pochvaluje si Karel Krejčí pro fotbal.cz.

V kvalifikaci jeho chlapce čekají bitvy s Chorvatskem, Řeckem, Skotskem, Litvou a San Marinem.

„V první řadě chceme navázat na velmi dobré úvodní soustředění ve Španělsku, kde jsme odvedli mnoho práce v tréninku a slušně se prezentovali také v samotných zápasech. Většina kluků si tím řekla o nominaci do Rakouska a teď se můžou ukázat zase. Říct si tedy o místo pro kvalifikaci. Na druhou stranu náš tým není uzavřenou záležitostí pro nikoho. Sledujeme i další kluky, kteří patří do širšího kádru a mohou si říct o šanci. Nevylučuju, že nějaké nové tváře nevezmeme už do Rakouska," avizuje Krejčí.

dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.