Rubriky:

Reprezentace

V hodnocení utkání s Němci obstál jen Čech

26. března 2007 10:27 - PRAHA

Brankář Petr Čech a záložník Jan Polák byli nejlepšími hráči, kteří vyšli z hodnocení sobotního kvalifikačního duelu s fotbalisty Německa. Ostatní svěřenci trenéra Brücknera se větší či menší měrou podíleli svými chybami na porážce 1:2 a jejich známky tomu odpovídají.

Čech si za své zákroky, kterými oddálil mnohem krutější porážku, odnesl absolutorium. Polák dostal za svůj výkon dvojku. Vůbec nejhůř dopadli obránce David Rozehnal a záložníci Libor Sionko s Jaroslavem Plašilem, který středopolaře Glasgow Rangers v poločase střídal.

HODNOCENÍ ČESKÝCH REPREZENTANTŮ PODLE PRÁVA
PETR ČECH 1
Famózní. Spoluhráči mohli děkovat jen jemu, že neutrpěli debakl. V první půli chytil čtyři tutovky, po přestávce vyboxoval bombu Kuranyiho. Za góly nemohl, několikrát spolehlivě zaskočil jako obránce.
TOMÁŠ UJFALUŠI 4
Hned v úvodu se po jeho minele dostal do šance Schweinsteiger, záhy ho snadno obehrál Podolski. Chyběla mu jistota i větší dravost, k výraznější podpoře ofenzívy se poprvé dostal až po přestávce.
MARTIN JIRÁNEK 4
Podolski mu dělal rychlostí starosti, při druhém gólu neuhlídal Kuranyiho. Svezl se se špatnou hrou obranné čtveřice.
DAVID ROZEHNAL 5
Jako dirigent obrany selhal. Nevěděl, co se s ním děje, působil jako bázlivý žáček při prvním velkém zápase. Úvodní gól jde na jeho vrub, absolutně nestíhal. Chyběla rychlost, přehled, hodně fauloval.
MAREK JANKULOVSKI 4
Další obrovské zklamání. Neskutečně kazil přihrávky, Němci si z něj často dělali dobrý den. Centr, který předcházel druhému gólu, šel z jeho strany. Do ofenzívy se prakticky nezapojoval, protože měl dost starostí vzadu.
LIBOR SIONKO 5
Jediné, čím o sobě dal vědět, byla střela ve 4. minutě vysoko nad. Jinak hrůza a děs. Kde byl ten dravec a rychlík, který motá hlavu levým obráncům? Na Letné rozhodně ne, tam hrál jen Sionkův stín. V půli ho kouč stáhl z placu.
TOMÁŠ ROSICKÝ 3
Jako vůdce pokulhával. Pár slušných akcí sice vymyslel, bojoval, ale taky hodně kazil, neměl tah na bránu. Působil trochu těžkopádně, k zakončení se dostal jen jednou. Frings ho zcela vymazal.
TOMÁŠ GALÁSEK 4-
Skoro vždy byl o krok zpět, několikrát poslal chybnou rozehrávkou Němce do přečíslení. Poprvé hned v 8. minutě. Když soupeř ve středu pole roztočil svůj kolotoč, pořádně se mu z něj motala hlava i nohy.
JAN POLÁK 2
Hrál s obrovskou chutí od úvodního hvizdu, bohužel jako jediný z Čechů. Povedla se mu první akce, kdy prošel přes dva hráče, a to mu dodalo sebevědomí. Nebojácný, odvážný. Po jeho střele padl jediný gól do sítě Lehmanna.
MILAN BAROŠ 3
V první půli moc vidět nebyl, ožil ale po přestávce, dvakrát hlavičkoval nad. Se štěstím se zapsal mezi střelce, když ho trefil Polák. Po gólu ještě vystrašil Lehmanna dvěma nebezpečnými střelami.
JAN KOLLER 3
V zápase toho moc neukázal, němečtí stopeři ho do šance nepustili. Svedl spoustu soubojů, nečekaně dost jich však s dlouhánem Mertesackerem prohrál. Neprosadil se ani při standardních situacích.
JAROSLAV PLAŠIL 5
Hrál druhý poločas, respektive se ho spíše jen zúčastnil. Oživení, které měl přinést, se prakticky nekonalo. Nevyvaroval se chyb, na kraji zálohy mu chybí více agresivity.
MAREK KULIČ 4
Naskočil v 67. minutě za stavu 0:2, měl pár světlých okamžiků, neměl prostor k uplatnění svých předností.
STANISLAV VLČEK  
Nehodnocen, hrál od 84. min.
Hráči jsou hodnoceni podle školní stupnice 1 až 5.


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.