Ekvádor - Itálie 1:0 PPMS fotbalistů do 20 let: Itálie zahodila v prodloužení penaltu, bronz slaví soupeř

Varšava

Fotbalisté Ekvádoru vybojovali na mistrovství světa hráčů do 20 let konečné třetí místo, když porazili po prodloužení Itálii 1:0. Vítěznou branku vstřelil ve 104. minutě utkání Mina.

Ekvádorský fotbalista Gonzalo Plata (vlevo) zastavil v boji o bronz na MS hráčů do 20 let Itala Davide Bettellu nedovoleně. Po prodloužení ale mohl slavit, Ekvádor vyhrál 1:0 a bere třetí místo.

Zápas během úvodních devadesáti minut branku nepřinesl, a tak muselo držitele bronzu určit prodloužení. Blíž k němu mohli mít Italové, kdy v 95. minutě dostali šanci zahrávat pokutový kop, jenže střídající Oliveiri vystřelil po zemi a gólman jeho ránu vyrazil.

Nakonec udeřili Ekvádorci po standardní situaci, kdy si za obranu zaběhl Mina a prudkou ranou prostřelil gólmana.