Rubriky:

Reprezentace

V nominaci devatenáctky na ME jsou i čtyři krajánci

9. července 2019 16:28 - Praha

V nominaci českých fotbalistů na mistrovství Evropy hráčů do 19 let nechybí kapitán David Heidenreich z Bergama nebo další krajánci brankář Matěj Kovář z Manchesteru United s obráncem Lukášem Huškem z Leicesteru.

 

Ve výběru trenéra Jana Suchopárka naopak není jeden z klíčových hráčů záložník Pavel Šulc, který dal přednost angažmá v prvoligové Opavě, kam zamířil na hostování z Plzně. "Byl v nominaci, ale byl omluven mateřským klubem. Nejde o oficiální termín, takže na to má klub právo," řekl na úterní tiskové konferenci Suchopárek.

Český tým do šampionátu vstoupí v pondělí utkáním proti Francii. O tři dny později nastoupí proti Norsku a základní skupinu zakončí zápasem s Irskem. "Mám osobní cíl a tím je postup ze skupiny. Kdyby vyšlo finále, tak by to byl velký úspěch a věřím, že je to v našich silách," řekl Suchopárek, který už před dvěma lety v Gruzii dovedl devatenáctku do semifinále. Loni na šampionátu Češi chyběli.

Česká nominace na ME fotbalistů do 19 let:
Brankáři:
Matěj Kovář (Manchester United/Angl.)
Jan Vyklický (Opava).
Obránci:
Daniel Finěk (Hradec Králové)
Michal Fukala (Liberec)
David Heidenreich (Bergamo/It.)
Lukáš Hušek (Leicester/Angl.)
Zbyněk Konopásek (Sparta)
Václav Míka (Plzeň)
David Zima (Olomouc).
Záložníci:
Michael Hönig (Slavia)
Filip Kaloč (Ostrava)
Michal Kohút (Slovácko)
David Macháček (Slavia)
Jakub Selnar (Plzeň)
Patrik Slaměna (Zlín)
Tomáš Solil (Pardubice)
Tomáš Zlatohlávek (Olomouc).
Útočníci:
Tomáš Kepl (Plzeň)
Vasil Kušej (Drážďany/Něm.)
David Píchal (Prostějov).
ČTK

Časová osa: Reprezentace

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.