Rubriky:

Reprezentace

Nabízelo se Španělsko, ale třeba i Švédsko, Šilhavý však dal přednost italské squadře

9. prosince 2019 17:49 - Praha

Před čtyřiadvaceti lety vyrážela česká fotbalová reprezentace na spanilou cestu evropským šampionátem z hotelu Marriott v Prestonu, v příštím roce jí bude domovem Marriott zase. Nikoli samozřejmě v Anglii, ale ve Skotsku, protože červnovým domovem Šilhavého výběru se stane hotel Courtyard West v Edinburghu patřící do hotelového řetězce Marriott. Ještě před odletem do Anglie však čekají na národní tým dva přípravné červnové zápasy. Nejprve v Itálii s tamní reprezentací, poté doma s Rakouskem.

Sport.cz

S hotelem v Edinburghu je trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý nadmíru spokojený, s protivníky, kteří před šampionátem otestují formu jeho týmu ale také.

„Věřím, že nás dokonale prověří," libuje si reprezentační kouč, že po konfrontacích s Brazílií a Anglií čeká na jeho mužstvo další velice kvalitní soupeř, kterým bude 4. června Itálie.

Tady bude bydlet česká fotbalová reprezentace během mistrovství Evropy

„A za tři dny pak Rakousko, které má rovněž dobré mužstvo," připomíná Šilhavý sled zápasů.

Napjatý Jaroslav Šilhavý během losu v Bukurešti.

Petr David Josek, ČTK/AP

„Bylo na trenérovi a jeho realizačním týmu, aby si vybrali soupeře, kteří jim budou sedět," nepopírá první muž českého fotbalu Martin Malík, že s dojednáváním přípravných utkání tentokrát problém nevznikl.

„Ba naopak, mohli jsme si vybírat. Zájem totiž měla nejen Itálie a Rakousko, ale i osm dalších evropských zemí. Mezi nimi Španělsko, Švédsko či třeba Finsko. Obtížnější proto bylo zvolit soupeře a sladit program tak, aby vyhovoval našim potřebám," prozradil, že přání možných protivníků byla různá.

Nový zelený dres pro reprezentaci Itálie budí emoce.

Puma

Někteří chtěli hrát doma a nemínili za přípravou cestovat, další navrhovali termíny, které české reprezentaci až tak úplně nevyhovovaly.

K dohodě nakonec došlo s Itálií a Rakouskem, teď už zbývá jen určit, kde se budou zápasy hrát.

„Na evropském šampionátu nás čeká těžká skupina, proto jsme vybrali typologicky podobné soupeře, na které v Glasgow, resp. v Londýně narazíme," vysvětloval Šilhavý, proč dal Itálii a Rakousku přednost před Španělskem či třeba Švédskem.

Stejně tak se musí dál jednat o soupeřích pro volné březnové reprezentační termíny, které jsou vyhrazeny pro zápasy play off Ligy národů a přípravu reprezentačních celků.

„Chceme během nich sehrát dvě přípravná střetnutí, ale jména soupeřů zatím jasná nejsou. Do konce roku bychom však jasno mít měli," ujistil Malík.

zp, dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.