Rubriky:

Reprezentace

Umíme určitě lepší fotbal, uznal po Lichtenštejnsku Baroš

30. března 2011 09:27 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

V boji s outsiderem z Lichtenštejnska byl světlou výjimkou v šedi českého průměru. Přitom dlouhých devatenáct měsíců čekal Milan Baroš na trefu od posledního zásahu v dresu reprezentace. Tehdy v Uherském Hradišti čtyřmi góly zničil San Marino. Ale nijak se bilancí netrápil. A včera zařídil vítězný gól proti Lichtenštejnsku. I tak neměl ze zápasu dobrý pocit.

 

Jan Handrejch, Právo

„V kvalifikacích se stále častěji rodí mnoho překvapení. Jsem vážně rád, že jsme nedopustili žádné na náš účet,“ ulevil si Baroš, když opouštěl stadión v Českých Budějovicích. „Zápas nebyl asi pro lidi úplně atraktivní, rozhodně ne podle našich představ. Umíme hrát lepší fotbal,“ vykládal český útočník.

V reprezentaci se při nynějším dvojzápase objevil poprvé od loňského září, kdy v Olomouci proti Litvě při šokující prohře neproměnil penaltu. Pak ho sužovala svalová zranění. Trenér Bílek o jeho schopnostech nepochyboval. V Granadě se Baroš s přesilou španělských obránců bil statečně, byť bez efektu. Na jihu Čech hrál s obrovskou chutí. Z mnoha šancí využil jedinou, ale jeho 39. trefa v národním dresu znamenala tři body.

„Ve Španělsku byl pro mě zápas hodně složitý. A proti Lichtenštejnsku jsme si hodně zkusili i přes rychlý gól. Přesně jsme byli v roli Španělů před čtyřmi dny, když jsme rovněž jen bránili. Navíc zápas v Granadě nás stál spoustu sil, bylo složité se rozběhnout,“ vyprávěl Baroš.

Outsider z malého knížectví ho nijak nepřekvapil. „Oni dobře bránili. A naproti tomu my jsme pomalu pracovali s balónem, v přechodové fázi bylo mnoho doteků,“ hledal největší nedostatky českého týmu při cestě za výhrou 2:0. „Navíc ve srovnání třeba se San Marinem se Lichtenštejnci po gólu nesesypali, nebáli se hrát a my jim dávali zbytečně moc prostoru.“

Litoval šancí, které na jihu Čech promarnil. „Mohl jsem dát čtyři góly, ale jsem vděčný i za jeden. Pořád je dávám rád,“ smál se útočník. „Jednou mě asi správně zastavil rozhodčí kvůli faulu, podruhé pro ofsajd, jenž myslím nebyl. A při střele do břevna jsem myslel, že mám obránce za zády a snažil se pálit z první. Možná jsem mohl míč zpracovat,“ přemítal Baroš.

Radek Malina, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.