Drž se, Kudy! Obránce Kúdela po zákroku od Balea skončil v nemocnici

8. dubna 2021 20:39 - Praha

Jméno slávistického obránce Ondřeje Kúdely je zřejmě v současné době jedním z nejskloňovanějších jmen v českém fotbalu. Nyní předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík na svém twitterovém účtu sdílel stoperovu fotografii, pořízenou krátce po operačním zákroku, který musel podstoupit.

 

Andrew Milligan, Reuters

"Kluci na Arsenalu, Ondra v Ústřední vojenské nemocnici na punkci hematomu," uvedl Tvrdík. Kúdela se potýká se zraněním od kvalifikačního zápasu české reprezentace na mistrovství světa, ve kterém inkasoval tvrdý úder loktem do obličeje od velšské hvězdy Garetha Balea.

Ten je podezříván z toho, že jeho zákrok byl pomstou za údajnou rasistickou urážku Glena Kamary, které se měl Kúdela dopustit v utkání Slavie s Rangers. Za tvrdý hit, který vypadal jako úmyslný, nebyl Bale potrestán.

Tvrdík fotografii sdílel před úvodním čtvrtfinálovým soubojem Evropské ligy Slavie s Arsenalem, ze kterého si Pražané nakonec odvezli nadějnou remízu 1:1.

bp, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.