Překvapení! Fotbalová reprezentace odehraje zápas kvalifikace MS proti Bělorusku v ruské Kazani

10. srpna 2021 12:22

Česká fotbalová reprezentace odehraje říjnový kvalifikační zápas o postup na MS 2022 proti Bělorusku na neutrálním hřišti v Kazani. Ruské město nahradí Minsk, kde se mělo hrát původně. UEFA už změnu potvrdila a médiím vše oznámil v tiskové zprávě Petr Šedivý, tiskový mluvčí české reprezentace.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zápas mění dějiště kvůli sankcím vůči Bělorusku, kvůli kterým je výrazně omezené letecké spojení. V Kazani, konkrétně na Centralnyj stadionu (nikoli v novější Kazaň areně), se bude hrát v původním termínu 11. října od 20:45 SEČ.

„O změně víme s dostatečným předstihem, takže se můžeme připravit a nepředstavuje to pro nás významnější komplikaci. Když to přeženu, tak jsme si v poslední době už zvykli – měnit plány jsme museli v březnu před zápasem proti Estonsku i v červnu před mistrovstvím Evropy, kdy jsme na poslední chvíli měnili basecamp," řekl manažer české reprezentace Libor Sionko.

Češi zatím mají v tabulce po třech zápasech čtyři body a v tabulce jsou druzí za Belgií se sedmi body. Za nimi jsou se třemi body Velšané a Bělorusové, kteří však mají stejně jako poslední Estonsko odehráno o zápas méně.

Podzimní část kvalifikace výběr trenéra Jaroslava Šilhavého odstartuje 2. září zápasem s Běloruskem v Ostravě, tři dny nato se představí v Belgii. Říjnový sraz poté zahájí v Praze proti Walesu, poté bude hrát v Kazani na Ústředním stadionu proti Bělorusku. Kvalifikaci zakončí v listopadu s Estonskem.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.