Kluby Premier League neuvolní reprezentanty na zápasy v rizikových zemích

24. srpna 2021 19:55 - Londýn

Fotbalové kluby anglické Premier League nebudou uvolňovat hráče pro reprezentační srazy, pokud by měli cestovat do některé ze zemí, které jsou v Británii kvůli koronaviru na červeném seznamu. Vedení ligy se nepodařilo vyjednat výjimku a fotbalisté by tak po návratu museli do povinné karantény.

 

Chris Radburn, Reuters

"Společně s Fotbalovou asociací a vládou jsme vedli rozsáhlá jednání ve snaze najít řešení, ale kvůli pokračujícím obavám o veřejné zdraví v souvislosti s příjezdy ze zemí z červeného seznamu nebyla udělena žádná výjimka," uvedli zástupci ligy v oficiálním prohlášení.

Už v pondělí odmítl Liverpool uvolnit na sraz pro nadcházející kvalifikaci mistrovství světa egyptskou hvězdu Muhamada Salaha. Kapitán národního týmu by totiž musel kvůli koronavirovým omezením po návratu z Káhiry do Anglie do karantény a zmeškal by dva zápasy Premier League.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.