Anglický fotbalista Mount se i kvůli zmeškanému zápasu s ČR nechal očkovat

12. října 2021 12:06 - Londýn

Anglický fotbalový reprezentant Mason Mount se nechal očkovat proti koronaviru. Záložník Chelsea už totiž nechce zažít podobné zklamání jako na mistrovství Evropy, kde kvůli karanténě přišel o zápas s Českou republikou v základní skupině.

 

Paul Childs, Reuters

Mount byl v prvních dvou duelech na šampionátu v základní sestavě, ale poté musel kvůli kontaktu s nakaženým do karantény. Přišel tak o výhru 1:0 na českým výběrem a při následném osmifinálovém vítězství 2:0 nad Německem byl jen mezi náhradníky.

"Mám za sebou dvě dávky," řekl dvaadvacetiletý fotbalista médiím před dnešním utkáním kvalifikace mistrovství světa s Maďarskem. "To, že jsem přišel o velmi důležitý zápas, mělo na moje rozhodnutí vliv," dodal.

Němci už slaví postup na MS, vyhrál i Wales

"Měl jsem za sebou nějakou zkušenost a proto jsem se rozhodl, že se nechám co nejrychleji očkovat," přidal Mount. "Ale každý hráč by se měl rozhodnout sám. Nikdo by je neměl nutit," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.