Ronaldo, Müller, Depay. Vysavač Sadílek se ocitl mezi hvězdami!

13. října 2021 16:02 - Praha

Motorová myš mezi vyvolenými! V luxusní společnosti evropských hvězd v čele s Cristianem Ronaldem a Thomasem Müllerem figuruje i český záložník Michal Sadílek. Díky vysokému výkonnostnímu indexu společnosti SofaScore se 22letý český reprezentant dostal do sestavy 8. kola kvalifikace o postup na MS 2022.

 

Evgenia Novozhenina, Reuters

Kmenový hráč nizozemského gigantu PSV Eindhoven, který hostuje v Twente, si pozici mezi nejlepšími hráči vysloužil za vynikající výkon v úterní utkání s Běloruskem (výhra 2:0). Sadílek dostal v úterý přednost před Alexem Králem, vystřihl parádní představení. Přikrášlil ho přihrávkou Patriku Schickovi na první gól.

Statistické hodnocení SofaScore zahrnuje přibližně 1500 různých událostí, které se mohou promítnout do čísel, co se v zápase stalo. Operátoři ručně zaznamenávají data a shromažďují informace o aspektech, jako jsou držení míče, přihrávky, souboje, nájezdy, běh, pokusy o kličku, přihrávky do šance, střely a další. Cílem je odvodit z těchto statistik užitečné informace, které by odpovídajícím způsobem shrnovaly výkon hráče.

GLOSA: Dobrý každý Vysavač! Baráž Češi uhrají. Jakou pohodu si do ní vytvoří?

Sadílek, pro svoji vitalitu přezdívaný motorová myš nebo vysavač, za duel s Běloruskem obdržel koeficient 8,4. Stejně jako nizozemský obránce Van Dijk nebo záložník Portugalska Palhinha.

Pro srovnání, portugalský klenot Ronaldo dostal devítku, Němec Müller 9,1. Nejvyšší koeficient si vysloužil nizozemský útočník Depay, který se blýskl proti Gibraltaru hattrickem.

neu, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.