Fotbalová jednadvacítka chce na Kypru najít střelce

14. listopadu 2013 10:03 - Praha/Paralimni

Fotbalovou jednadvacítku v pátek čeká předposlední zápas letošního roku. Český tým, který nehraje kvalifikaci a chystá se na domácí mistrovství Evropy v roce 2015, nastoupí v Paralimni proti domácímu Kypru.

 

Jan Handrejch, Právo

Trenér Jakub Dovalil by v zápase s outsiderem rád našel střelce, protože momentálně nemá na soupisce jediného hráče se vstřelenou brankou. V původní nominaci sice byl autor jednoho gólu za jednadvacítku Ondřej Petrák, útočník Slavie se však kvůli zranění omluvil.

"Střílení branek je náš velký problém," řekl Dovalil. "Navíc se nám nedaří dávat góly ani v lize. Vždyť nejlepším střelcem momentálně je stoper Jakub Brabec, který se za Spartu trefil třikrát," dodal český trenér, který bude kvůli zdravotním potížím postrádat i záložníka Tomáše Přikryla ze Sparty, za nějž dodatečně povolal Jaromíra Zmrhala ze Slavie.

Rok česká jednadvacítka zakončí příští týden v úterý zápasem ve Wokingu proti výběru Anglie složenému z hráčů z páté ligy a nižších soutěží.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: