Rubriky:

Reprezentace

Vrba s nominací na Lotyše ještě čeká. Třeba slávistický kanonýr Škoda ho bude muset přesvědčit

16. března 2015 10:53 - Praha
(Aktualizováno: 16. března 2015 11:49)

Prostoru si reprezentační kouč Pavel Vrba ponechal dost a dost. Pro další díl kvalifikace o EURO 2016, v němž se jeho tým střetne 28. března v pražském Edenu s Lotyšskem, totiž zatím nominoval jen devatenáct hráčů. „Jména čtyř dalších oznámím dodatečně. Tři hráče do pole ve čtvrtek a jednoho gólmana po Lotyšsku,“ netajil trenér, že si chce počkat na středeční ligový duel Plzně se Slavií a teprve po něm rozhodne. Třeba i o tom, zda mezi dodatečně povolanými bude slavistický střelec Škoda...

 

Radek Petrášek, ČTK

Útočníka má reprezentační kouč na duel s Lotyši v kádru zatím jen jednoho jediného. Pochopitelně Lafatu. Mladého legionáře Vydru totiž Vrba ponechal jedenadvacítce, mezi Milanem Škodou ze Slavie a Tomášem Necidem z nizozemského Zwolle se tudíž bude rozhodovat.

Dilema pro trenéra: Škoda nebo Necid?

„Škoda je momentálně nejlepším ligovým střelcem a výrazně se prosazuje, Necid byl zraněný, ale teď už zase začal pravidelně hrát," prozradil Vrba dilema, které řeší a na jehož rozseknutí potřebuje čas.

„Pochopitelně že jsme uvažovali i o Vydrovi a Václavu Kadlecovi, jenž si po návratu na Letnou vybudoval během krátké doby ve Spartě silnou pozici a stal se pro ni přínosem. Pokud by se měli objevit v základní sestavě áčka, samozřejmě bych je nominoval, ale momentálně dostanou větší prostor v jedenadvacítce," vysvětloval kouč národního týmu.

„Dost možná, že je ale dodatečně povoláme pro přípravný zápas na Slovensku, který hrajeme tři dny po kvalifikaci s Lotyšskem," naznačil Vrba, že pro přátelský duel v Žilině chystá ve svém kádru další rošády.

Gebre Selassie se vrací

K nim už víceméně došlo před Lotyšskem... Samozřejmě vynuceným, neboť z kádru, jenž na podzim tak úspěšně kráčel kvalifikací o EURO 2016, vypadly zraněné opory. Z obranné řady Sivok a poté i Kadeřábek.

„Oba patřili ke klíčovým hráčům. Kadeřábek svými ofenzivními schopnostmi, Sivok jistotou, kterou do zadních řad vnesl. O zásah nejen do defenzivy, ale i složení mužstva tudíž jde, ale věřím, že jsme schopni oba hráče nahradit," míní trenér, který po delší době opět povolal Gebre Selassiho hrajícího v Brémách.

„Na posledním evropském šampionátu v Polsku patřil Theo svým tahem na bránu a podporou ofenzivy k našim nejlepším hráčů. Na podzim laboroval se zraněním, ale teď už zase pravidelně nastupuje a má v Brémách silnou pozici," poznamenal Vrba, který i tak ještě jednoho hráče pro defenzivu povolá.

„Pravého beka, pravého záložníka a k nim útočníka. Na Slovensko pak s námi namísto Čecha, který se po kvalifikaci s Lotyšskem vrátí zpátky do Anglie,poletí  jeden z brankářů jedenadvacítky," naznačoval reprezentační kouč, jaké tahy na nominační šachovnici chystá.

Reprezentace se sejde v pondělí 23. března v Praze, kvalifikaci s Lotyšskem sehraje v sobotu 28. března od 18:00 v pražském Edenu. Příprava v Žilině proti Slovensku je pak na programu v úterý 31. března ve 20:30.

Nominace na zápas kvalifikace ME s Lotyšskem (28. března v Praze) a na přípravu na Slovensku (31. března v Žilině):   
Jméno a příjmení Klub Starty Branky
Brankáři   
Petr Čech Chelsea 112 0
Tomáš Vaclík Basilej 2 0
Obránci   
Theodor Gebre Selassie Brémy 28 1
Václav Procházka Plzeň 8 0
Mario Holek Sparta 7 0
Marek Suchý Basilej 19 0
David Limberský Plzeň 30 0
Adam Hloušek Stuttgart 6 0
Michal Kadlec Fenerbahce 58 8
Záložníci   
Bořek Dočkal Sparta 14 5
Jaroslav Plašil Bordeaux 91 6
Tomáš Rosický Arsenal 98 22
Lukáš Vácha Sparta 6 0
Vladimír Darida Freiburg 22 0
Daniel Kolář Plzeň 22 2
Václav Pilař Plzeň 19 4
Ladislav Krejčí Sparta 11 2
Martin Pospíšil Jablonec 1 0
Útočník   
David Lafata Sparta 34 8
zp, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.