Rubriky:

Reprezentace

Baroš: Snad po nás nebudou v Turecku nic házet

28. února 2006 19:19

Na reprezentační atmosféru se už dlouho těšil fotbalista Milan Baroš. Útočník anglické Aston Villy odletěl v úterý s Brücknerovým výběrem do Turecka, peklo na horké půdě soupeře ale nečeká. "Je to příprava. Čekám ale kvalitní fotbal, oba týmy podle mě budou hrát na vítězství," říká Baroš v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Jak jste se těšil na zápas v Turecku?
Já už se těšil na sraz jako takový, kluky jsem dlouho neviděl. Nálada v týmu je vždycky dobrá, fotbal, co hrajeme, snad taky. Nastoupí proti nám kvalitní tým, který tu svou horkou krev umí prodat. Už to ukázali v baráži se Švýcarskem...

Takže čekáte peklo?
Já myslím, že teď to nebude tak vyhecované, že po nás lidi nic házet nebudou. Je to příprava. Čekám ale kvalitní fotbal, oba týmy podle mě budou hrát na vítězství.

Jaký zápas chcete hrát?
Hlavně ten vítězný, ale doufám, že to budou oba. Já jsem tohle moc neřešil, neberu to jako čárku za reprezentační start. Statistiky jsou pěkné, ale tady jde v první řadě o to připravit se na mistrovství světa. Jestli budu mít jednou, až skončím, těch startů 91 nebo 92, to je celkem jedno.

Doléhá na vás stále víc blížící se světový šampionát?
Myšlenky už každý má, nikdo z naší generace to nezažil, každý se těší. Ale je předčasné teď hovořit o nějaké nervozitě, i když se každý nějak podvědomě chystá. Já se třeba snažím přidávat si po trénincích, abych byl připraven co nejlíp.

Přijel jste si do reprezentace trochu vylepšit náladu z klubu? Aston Villa je v anglické lize až patnáctá...
Není to asi úplně takové, jak jsem si představoval... Ale uhráli jsme pár dobrých výsledků, třeba v posledním kole bod na Charltonu. Teď nás čekají zápasy s týmy ze spodku tabulky a musíme je zmáknout, abychom se odrazili a nevisela nad námi možná hrozba sestupu.

Čekal jste víc i sám od sebe?
Je to moje první sezóna ve Ville a začátky v novém klubu bývají někdy těžší. Jediné, co můžu dělat, je tvrdě na sobě makat. Snažím se hrát co nejlépe, trenér to vpředu dost točí. Všichni útočníci jsou kvalitní. Jsem rád, že hraju a je jedno, jestli s Angelem, Phillipsem nebo Moorem, který je náš nejlepší střelec v lize.

Těšíte se, až začne hrát Patrik Berger?
Určitě. Je to hráč, který umí vtisknout hře myšlenku, zatáhnout balón, dát centr. Navíc má už něco odkopáno a týmu určitě pomůže. Minulý týden hrál za rezervu, na sobotní zápas s Portmouthem by už mohl být na lavičce.

Jiří Jarošík, který hraje za konkurenční Birmingham, na vás prozradil, že spolu chodíte na golf. Kdo je lepší?
Posledně jsem prohrál večeři. Jirka je trošku vpředu, ale hráli jsme spíš jen na trenažeru. Až trošku vyleze sluníčko, začneme chodit i ven.

Golf je v Anglii nesmírně populární. Hrají ho i vaši spoluhráči z Aston Villy?
Skoro celý mančaft.

A jak si stojíte na klubovém žebříčku?
Biju se o poslední fleky...

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.