Jarolím se vrhá do bitvy, nominoval i Pokorného se Sýkorou

25. srpna 2016 13:39 - Praha
(Aktualizováno: 25. srpna 2016 14:28)

Evropský šampionát ve Francii fotbalová reprezentace nezvládla a po něm nastala v národním týmu spousta změn. Nový trenér Karel Jarolím má jen minimum času, již příští týden zahájí bitvu o postup na MS 2018 v Rusku. Do první nominace zařadil dva nováčky z Liberce - Lukáše Pokorného a Jana Sýkoru. Fotbalisté hrají příští středu v Mladé Boleslavi přátelský duel s Arménií, v neděli pak zahájí kvalifikaci zápasem se Severním Irskem v Praze.

Martin Kubičík, Lucie Moučková, Sport.cz

Chudák Jarolím, do čeho to vlezl...? Tak a podobně se ptá nejeden fotbalový expert při pohledu na aktuální formu adeptů národního týmu. Nový kouč reprezentace nicméně musel dva dny po svých šedesátinách vytasit svou první nominaci.

„Jestliže jsem třeba chtěl sázet na souhru většího počtu klubových spoluhráčů, tak Sparta s Plzní se na začátku sezóny bohužel nepotkaly s velkou formou. A třeba stoper Sivok je zraněný. Nominace je proto širší, máme před sebou dva zápasy. Některé hráče znám, jiné chci poznat," avizuje Karel Jarolím.

Času měl hodně málo. „Ještě jsem na začátku sezóny chvíli působil v Mladé Boleslavi. Pak jsme se snažili vidět co nejvíc zápasů naživo a sbírat materiály o dalších hráčích. Nakonec jsme povolali také dva nováčky, Pokorného a Sýkoru z Liberce. Sledujeme je delší dobu, nominaci si zaslouží. A měla by to být výzva také pro další," přeje si kouč, jehož asistenty jsou podle očekávání Boris Kočí (na plný úvazek) a Miroslav Koubek (souběžně s funkcí prvního trenéra v Bohemians).

Schicka zatím nechal Lavičkovi

Po neúspěšném ME ve Francii skončilo v reprezentaci hned pět hráčů - Petr Čech, Jaroslav Plašil, Roman Hubník, David Lafata a David Limberský. Koho z nich by nový kouč bral nejvíc?

„Tak to na mě pálíte ostrýma. O tom jsem nepřemýšlel a bral to jako uzavřenou věc. Koukám teď po hráčích, které mohu použít," usmívá se Jarolím.

Při své první nominaci bral ohled také na tým do 21 let, který v dobře rozehrané kvalifikaci o postup na ME v Polsku čekají klíčové duely v Černé Hoře a v Belgii.

„Tolik hráčů z jedenadvacítky jsem zase vzít nechtěl. Hlavně se jednalo o útočníka Schicka, sledovali jsme ho po jeho odchodu do Itálie. Jedenadvacítka má před sebou vrchol - i proto jsme se s Víťou Lavičkou dohodli, že Patrik zatím zůstává tam. Když na sebe upozorní i další mladí hráči, nemám problém je vzít do áčka," vyzývá Jarolím.

Nominace fotbalové reprezentace na přípravné utkání s Arménií (31. srpna) a kvalifikační duel se Severním Irskem (4. září):   
Jméno a příjmení Klub Starty Branky
Brankáři  
Tomáš Vaclík Basilej 6 0
Tomáš Koubek Sparta 2 0
Jaroslav Drobný Brémy 7 0
Obránci   
Theodor Gebre Selassie Brémy 37 1
Pavel Kadeřábek Hoffenheim 21 2
Michal Kadlec Sparta 65 8
Lukáš Pokorný Liberec 0 0
Marek Suchý Basilej 27 1
Daniel Pudil Sheffield Wedn. 33 2
Tomáš Kalas Fulham 2 0
Jan Sýkora Liberec 0 0
Filip Novák Midtjylland 2 0
Záložníci   
Bořek Dočkal Sparta 25 6
Vladimír Darida Hertha Berlín 39 1
Jakub Rada Mladá Boleslav 2 0
David Pavelka Kasimpasa 10 0
Martin Frýdek Sparta 2 0
Ladislav Krejčí Boloňa 26 4
Josef Šural Sparta 14 1
Jan Kopic Plzeň 2 0
Jiří Skalák Brighton 11 0
Útočníci   
Tomáš Necid Bursaspor 42 12
Václav Kadlec Midtjylland 11 2
Milan Škoda Slavia 11 4
Matěj Vydra Watford 17 5
dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.