Reprezentace

Syn fotbalové legendy zkrotil české mladíky

12. října 2016 18:25 - Ústí nad Labem

Na rozdíl od svého slavného otce Zinédina góly nepřipravuje ani je nestřílí, fotbalový talent však brankář Luca Zidane po legendárním záložníkovi a majiteli Zlatého míče rozhodně zdědil. V kvalifikaci ME hráčů do devatenácti let o tom přesvědčil české fanoušky, když v Ústí nad Labem vychytal domácí střelce a pomohl Francii k výhře 2:0.

FAČR

Český tým měl sice již před utkáním postup ze skupiny jistý, Francouze přesto toužil porazit, a s první částí kvalifikace se rozloučit cenným úspěchem.

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka však během devadesáti minut nenašli recept na soupeřovu obranu v čele s gólmanem Zidanem, který zneškodnil všech šest střel českých mladíků. Galský kohout naopak udeřil hned dvakrát, když se trefili ve 20. minutě Boutobba a dvacet minut po změně stran Edouard.

Češi tak obsadili ve skupině druhé místo o bod za Francií. Los závěrečné fáze kvalifikace, která se bude hrát v březnu příštího roku, se uskuteční 13. prosince.