Hokejisté rozpis příštího MS zatím neznají

26. května 2006 08:49 - PRAHA

Čeští hokejisté by zápasy příštího mistrovství světa, které bude hostit Rusko, měli až do případného postupu do semifinále hrát v Petrohradu, jenže oficiálně to pořadatelé stále nepotvrdili.

"Rozpis šampionátu sice měl být znám už ve čtvrtek, nastaly ale komplikace. Rusové si vybrali, že budou hrát v Moskvě, jenže v základní skupině mají i Finy, které pořadatelé chtěli nasadit do Petrohradu, aby tam přilákali jejich fanoušky. Teď se hledá řešení zapeklité situace a model složení skupin v kvalifikační části ještě není znám," sdělil generální sekretář svazu Martin Urban.

Na stole je totiž i neobvyklá varianta výměny pozic ve skupinách. Finsko by se přemístilo ze skupiny D do céčka, Kanada by putovala opačným směrem.

kez, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.