Rubriky:

Reprezentace

Mánie kolem jeho přestupu vrcholí. Schick všude slyší, že má být tahounem

16. června 2017 14:56 - Praha/Katovice

Schickmánie dostupuje vrcholu. Juventus podle italských médií zaplatí Sampdorii za českého útočníka 30,5 miliónu eur (zhruba 797 miliónů korun). Lékaři turínského velkoklubu za ním vyrazí na prohlídku dokonce až do Polska. Otázkou tedy je, jak Patrik Schick zvládne na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let roli tahouna českého týmu. „Poslední dobou slyším hodně často, že se na mě spoléhá,“ usmívá se trochu trpce kanonýr Lvíčat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

S deseti góly jste byl nejlepším střelcem kvalifikace, branky jste dával i v italské lize. Očekávání tak jsou logická, ne?

Ale jo... Když jsem góly dal v kvalifikaci, nejspíš se počítá s tím, že bych je měl dávat i na EURO.

Byl jste s áčkem v Belgii a v Norsku. Jak rychle jste přepnul na jedenadvacítku?

Času moc nebylo, měli jsme aspoň tři dny volno. Snažil jsem se ho užít s rodinou a kamarády.

Kvalifikační remízou v Norsku jste se na šampionát zrovna moc příjemně nenaladil...

Nepříjemná ztráta, ale už s výsledkem nic neuděláme. Teď chci dát áčko stranou a soustředit se jenom na jedenadvacítku. Rád bych sezónu zakončil nějakým úspěchem.

Sil máte po těžké sezóně ještě dost?

Podstatné je, jakou má každý motivaci. Na EURO se rozhodně těším, jsem rád, že jsem konečně někam postoupil. Jde o závěrečný šampionát, kam se každý rok nepostupuje. Motivaci mám velkou. Doufám, že společně něco dokážeme. Úspěch by byl postup ze skupiny.

V ní však narazíte na Německo, Itálii a Dánsko...

Čekají nás samozřejmě těžké zápasy. Ne že bych se na některý z nich vyloženě speciálně těšil. Ale trochu specifičtější pro mě asi bude utkání s Itálií.

dos, Sport.cz

Zrušit