Rubriky:

Reprezentace

Se Sionkem zase na olympiádu? Internacionál se vrací od golfu k fotbalu

22. srpna 2017 13:33 - Praha
(Aktualizováno: 22. srpna 2017 16:52)

Jako hráč zažil poslední účast české fotbalové jedenadvacítky na olympijských hrách v roce 2000 v Sydney. A jako nový manažer Lvíčat by se Libor Sionko po dvaceti letech rád dočkal postupu na olympiádu v Tokiu. „Nic jiného si nepřeji. Kluci jsou nadějní, vše se ale odvine od formy a kvality týmu,“ avizuje internacionál na startu nového cyklu.

Sport.cz

Zahrál si na olympiádě, mistrovství světa i Evropy. V české, rakouské a dánské lize získal celkem sedm mistrovských titulů. Když ale před pěti lety ukončil ve Spartě kariéru, začal se věnovat hlavně golfu. Do fotbalového dění se Libor Sionko vrací až nyní. Od začátku srpna je novým manažerem reprezentace do 21 let.

„Nikdy jsem nechtěl trénovat. A když už u fotbalu zůstat, tak jsem pošilhával po něčem podobném jako je tato funkce. Cítím, že by mě práce mohla naplňovat. Beru ji jako obrovskou výzvu," těší se bývalý hráč Baníku, Sparty, GAK Graz, Austrie Vídeň, Glasgow Rangers či FC Kodaň.

Jaromír Šeterle po šampionátu v Polsku zůstane už jen manažerem áčka, pro Lvíčata hledal novou tvář.

Velké zkušenosti mladíky obohatí

„Vybírali jsme dlouhodobě, Libor není žádnou náhodou. V březnu už jsme variantu představili vedení FAČR. Proto byl jako host již na mistrovství Evropy a začátkem srpna začal pracovat," vysvětluje Šeterle, jemuž tým do 21 let nadále zůstává v gesci spolu s áčkem a dvacítkou.

„Libora znám dlouhou dobu, má co nabídnout. Trénoval jsem ho jako asistent ve Spartě, jeho bohaté hráčské zkušenosti mohou být pro mladíky obohacením," zdůrazňuje trenér Vítězslav Lavička.

Cílem nového týmu je postup na ME 2019 v Itálii a San Marinu. Šampionát bude po čtyřech letech rovněž kvalifikací na olympiádu, tentokrát 2020 v Tokiu.

Lvíčata načnou novou éru přípravným duelem s Tureckem (31. srpna v Praze od 18:00 na stadiónu Evžena Rošického) a prvním kvalifikačním zápasem s Běloruskem (5. září od 18:00 v Jablonci).

Nominace fotbalové jedenadvacítky na Turecko a Bělorusko:   
Jméno Klub Starty Branky
Brankáři      
Martin Jedlička Ml. Boleslav 0 0
Jindřich Staněk Č. Budějovice 1 0
Jan Stejskal Převýšov 0 0
Obránci      
Matěj Helešic Č. Budějovice 0 0
Karel Knejzlík Liberec 0 0
David Lischka Karviná 0 0
Jakub Pokorný Ostrava 0 0
Aleš Matějů Brighton 12 1
Jakub Šural Brno 0 0
Záložníci      
Václav Černý Ajax Amsterd. 13 7
Michal Bezpalec Dukla 0 0
Miloš Kratochvíl Brno 0 0
Jiří Kulhánek Liberec 0 0
David Machalík Slovácko 0 0
Lukáš Provod Sokolov 0 0
Michal Sáček Sparta Praha 2 0
Ladislav Takács Ml. Boleslav 8 1
Daniel Trubač Teplice 0 0
Útočníci      
Ondřej Mihálik Jablonec 2 0
Matěj Pulkrab Liberec 1 0
Tomáš Zajíc Slovácko 0 0
dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.