Rubriky:

Reprezentace

Pykali jsme za hloupost. Musíme se zlepšit, litovaly opory mladíků po kolapsu s Běloruskem

6. září 2017 11:27 - Jablonec nad Nisou

Potvrdil roli největší hvězdy týmu a skóroval z první akce při úvodním představení české fotbalové reprezentace do 21 let v novém kvalifikačním cyklu. Útočník Václav Černý byl však po úterní remíze s Běloruskem hodně kritický. A stejně jako kapitán Ladislav Takács litoval ztráty hned na úvod bojů o ME 2019.

 

Radek Malina, Právo

„Nemůžeme říct, že bychom soupeře podcenili nebo nebojovali. Ale výkon, který jsme podali, je prostě nedostatečný. Musíme se zlepšit. Nebyli jsme schopní udržet míč, dělali velké chyby. I já jsem měl situace, v nichž jsem měl volit jiné řešení," říkal devatenáctiletý rodák z Příbrami, který na reprezentační srazy jezdí z amsterdamského Ajaxu.

Společně se záložníkem Michalem Sáčkem jsou jediní dva účastníci letního mistrovství Evropy 2017 v Polsku, kteří v úterý naskočili do bitvy s Běloruskem. Černý nekompromisně ztrestal první kiks soupeře. „Klimovič chtěl míč hlavou přihrát stoperovi, ale jeho záměr jsem přečetl, zpracoval jsem si míč do běhu a následně dobře umístil střelu," popisoval Černý okamžik z osmé minuty zápasu, po němž má na kontě devět gólů v patnácti duelech.

„Přitom vstup jsme neměli dobrý. Ale tenhle okamžik nás dostal do zápasu, byť naše hra dál nebyla optimální," věděl kapitán Ladislav Takács. Jenže nikdo z borců v českém dresu nedokázal z velkých šancí přidat gól. „Nebyl to zápas, v němž jsme se měli strachovat o výsledek," posteskl si Černý při pohledu na světelnou tabuli s konečným skóre 1:1.

„Byli jsme nedůslední. Pykali jsme za vlastní hloupost. V nastavení uděláme standardku a necháme si z ní dát gól. Inkasovat takovým způsobem je skoro jako prohrát," čertil se Takács.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.