Rubriky:

Itálie

Živě

Parma kvůli korupci zahájí sezónu Serie A s odečtem pěti bodů

23. července 2018 13:03 - Řím
(Aktualizováno: 23. července 2018 14:02)

Fotbalisté Parmy nakonec o postup do nejvyšší soutěže nepřijdou, do nadcházejícího ročníku Serie A ale po trestu za korupci vstoupí s odečtem pěti bodů. Italský svaz dnes také za pokus o ovlivnění výsledků na dva roky zastavil činnost útočníkovi Emanuelemu Calaióvi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Klub i hráč čelili obvinění z korupce před utkáním posledního kola druhé ligy se Spezií. V něm si Parma výhrou 2:0 zajistila druhé místo v tabulce Serie B a s ním spojenou přímou účast v nejvyšší lize. Do ní se klub vrátil po třech letech; v roce 2015 skončil v první lize poslední a po bankrotu se propadl až do čtvrté ligy.

Ústřední postavou korupční aféry byl šestatřicetiletý Calaió, který posílal textové zprávy protihráčům Filippu De Colovi a Claudiu Terzimu a snažil se domluvit příznivý výsledek. Bývalý hráč Spezie navíc dostal pokutu 20 tisíc eur (asi 517 tisíc korun).

Parma ani Calaió s trestem nesouhlasí a mají v úmyslu se odvolat. "Verdikt je hodně hořký," uvedl klub v prohlášení. "Vzhledem k jiným podobným případům jsou tresty pro klub i hráče přehnaně tvrdé. Proto věříme, že odvolací tribunál uzná naši nevinu," dodal.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..