Neapol - AS Řím 1:1

Neapol gólem v poslední minutě remizovala s AS Řím

28. října 2018 20:48 - Praha
(Aktualizováno: 28. října 2018 23:07)

Fotbalisté Neapole gólem Driese Mertense v poslední minutě vybojovali remízu 1:1 s AS Řím a po deseti kolech na druhém místě italské ligy ztrácejí šest bodů na vedoucí Juventus. Český reprezentant Patrik Schick zůstal jen na lavičce římského celku.

Ciro De Luca, Reuters

AS Řím, který je v Lize mistrů soupeřem Plzně, šel do vedení ve 14. minutě. Po pravé straně utekl Ünder a našel zcela volného El Shaarawyho, který uklidil míč do branky. Neapol si pak vytvořila velký tlak, ale zahazovala šanci za šancí.

A když už Mertens v 74. minutě srovnal, radost mu zkazil odmávaný ofsajd. To samé se opakovalo v 82. minutě. V úplném závěru už se ale Mertens ofsajdu vyhnul a po Callejónově přihrávce belgický útočník vyrovnal.

Z českých reprezentantů dnes hrál jen Antonín Barák, který pomohl Udine k remíze 2:2 na hřišti Janova. Jakub Jankto z lavičky sledoval, jak Sampdoria Janov neudržela vedení na hřišti AC Milán a prohrála 2:3.