Živě

Nejdřív se vzdala býka s korunkou, teď i pruhů. Stará dáma je taky sešívaná!

14. června 2019 08:28 - Turín

Radikálních změn se rozhodně nebojí. Začátkem předloňského roku představil fotbalový Juventus Turín tradiční logo a nyní přichází na řadu další radikální řez v klubovém image. Cristiano Ronaldo a spol. odkládají tradiční pruhované dresy. Nová domácí sada je sešívaná! Pokud se pražská Slavia probije do Ligy mistrů a případně tam narazí i na Starou dámu, dojde tak k derby sešívaných...

 

Adidas media

Fanoušky šokovali, když odložili tradiční logo. Pro Juventus byl přece dlouhá léta typický oválný znak s černo-bílými svislými pruhy, korunkou a býkem, symbolem Turína.

Na novém erbu zůstal jen nápis Juventus, pod kterým je v klubových barvách vyvedené písmeno J. Někteří příznivci změnu nepřijali a zuřili, že jim moderní logo připomíná kondom...

„Chceme být první. Na hřišti i mimo něj. A nové logo je skvělým příkladem, že se nám daří. Posouvá nás do jiného světa, dává nám nový rozměr," přesvědčoval je Pavel Nedvěd, viceprezident Juventusu.

Růžový pruh připomíná první barvu

S kůží na trh jde klub také v případě nových domácích dresů od firmy Adidas. Stará dáma získala osmý mistrovský titul v řadě a opět se vydává zcela novým směrem. Dres totiž nemá ikonické pruhy, ale je rozdělen na dvě poloviny. Černé a bílé pole přitom od sebe odděluje výrazný růžový pruh. Růžová totiž byla úplně první barva, ve které Juventus nastoupil k zápasu.

Záložník Rodrigo Bentancur v novém sešívaném dresu Juventusu.

Adidas media

Dál ctí kombinaci černé a bílé, která je zapsaná hluboko v klubové DNA. Svým designem ovšem odkazuje na novou, moderní éru nejúspěšnějšího italského klubu. Dres dotváří čistý límeček u krku a tři pruhy na ramenou, které kontrastují s barvou trikotu.

Nové dresy Juventus pokřtil již na konci staré sezony při mistrovské korunovaci.

dos, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..