Hoďte mu deset banánů! Komentátor šokoval rasistickou narážkou na Lukakua. Ihned byl vyhozen

16. září 2019 10:57 - Řím/Praha

Ofenzivní eso Interu Milán, příštího soupeře Slavie v Lize mistrů, Romelu Lukaku se po svém příchodu do Itálie stal několikrát terčem rasistických útoků. Skandálem skončilo i vystoupení spolukomentátora kanálu TopCalcio24 Luciana Passiraniho.

 

Daniele Mascolo, Reuters

Ten ve studiu pěl na Lukakua samou chválu, svoji řeč ale zakončil tak, že si nadobro zavřel dveře do této televizní stanice.

„Hodně se mi líbí, protože patří k těm nejsilnějším. Hráči, jako je on, mají něco navíc. Dávají góly a táhnou tým," chválil Passirani svalnatého belgického forvarda.

A pokračoval: „Když jde jeden na jednoho, jste mrtvý, povalí vás na zem. Nezbývá, než mu hodit deset banánů, ať má co jíst."

Burácející šatna s elektrizující atmosférou nadchla Kvitovou. Věří, že alespoň jeden velký zápas stihne

V tom konverzaci rázně utnul režisér Fabio Ravezzani, který se za nevhodnou rasistickou narážku s banány divákům omluvil a následně ujistil, že Passirani už se na obrazovce stanice nikdy neobjeví.

I Passirani se později za svá slova omluvil s tím, že mělo jít jen o vtip.

Lukaku se po přestupu z Manchesteru United do Interu nestal obětí rasismu poprvé. Už při zápase Serie A proti Cagliari na něj fanoušci soupeře při zahrávání pokutového kopu, z něhož rozhodl o výhře 2:1, bučeli a dělali opičí skřeky.

roj, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..