Rubriky:

Itálie

Ibrahimovicova socha zůstane v Malmö

5. června 2020 13:35 - Malmö

Po spekulacích o stěhování zůstane socha švédské fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimovice přece jen v jeho rodném Malmö. Ačkoli se již několikrát od slavnostního odhalení loni v říjnu stala terčem vandalů, starosta Malmö ve čtvrtek rozhodl, že dílo nebude přesunuto do jiného města.

 

Twitter@SN_CA_Soccer

Ibrahimovic se v Malmö před 38 lety narodil a třímetrová a půltunová socha připomíná jeho slávu poblíž místního stadionu. Když ale fotbalista v listopadu oznámil, že investoval do konkurenčního stockholmského klubu Hammarby IF, vandalové sochu opakovaně poničili sprejem, ohněm nebo jí uřízli nohy. Proto byla dočasně odstraněna kvůli nutným opravám.

Část fanoušků požadovala stěhování do Stockholmu, část na jiné místo v Malmö. "Zůstane v našem městě a budeme jednat o tom, kde pro ni najdeme místo," řekl ve čtvrtek mluvčí radnice.

Ibrahimovicova socha se má na přání města Malmö stěhovat

Ibrahimovic v Malmö hrál na počátku úspěšné kariéry. Loni se vrátil ze zámořské MLS do AC Milán, a když během současné koronavirové pauzy pobýval ve Švédsku, trénoval právě v Hammarby. Nyní už je zpátky v Itálii, přípravu na restart tamní ligy mu ale omezuje poraněné lýtko.

https://www.facebook.com/goal/posts/10158673238603598

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..