Gattuso slíbil, že se Neapol pokusí získat pro Maradonu trofej

27. listopadu 2020 10:03 - Neapol

Trenér fotbalistů Neapole Gennaro Gattuso slíbil, že se pokusí uctít památku klubové legendy Diega Maradony ziskem trofeje. Slavný Argentinec, jenž ve středu zemřel na infarkt, dovedl v 80. letech tým SSC k jediným dvěma titulům v italské lize a k zisku Poháru UEFA.

sntv

I proto je Maradona v Neapoli legendou a ve městě po něm truchlili podobně jako v rodné Argentině. Starosta Neapole už ve středu uvedl, že po nejslavnějším hráči klubu nechá přejmenoval stadion San Paolo.

"Je znát, že po Diegově úmrtí ve městě vládne úplně jiná atmosféra. Doufejme, že mu budeme moci věnovat něco významného a vyhrát pro něj nějakou trofej. Ve městě se o tom mluví už dlouho," řekl trenér neapolských fotbalistů Gattuso po čtvrteční výhře 2:0 nad Rijekou v Evropské lize.

Uhlídal jsem Maradonu, Diego gól nedal, může se jako jeden z mála chlubit kapitán československé reprezentace

Zápas se nesl v duchu vzpomínek na Maradonu, jenž dres Neapole oblékal v letech 1984-1991. Všichni domácí hráči měli při nástupu na hřiště dresy s číslem 10 a jménem argentinské ikony.

"Měl jsem možnost mnohokrát s Diegem mluvit a několikrát jsme spolu byli na večeři. Udělal chyby v osobním životě, ale za to, co ve fotbale dokázal, bude žít na věky," uvedl italský mistr světa z roku 2006 Gattuso. Jeho svěřenci mají po výhře nad Rijekou na dosah postup do jarní fáze Evropské ligy, v tabulce Serie A jsou šestí.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: