Majitelé italských klubů přišli s návrhem nové kolektivní smlouvy

1. září 2011 16:39 - ŘÍM

Zástupci italských fotbalových klubů přišli s návrhem dočasné kolektivní smlouvy. Kontrakt by byl platný do konce června 2012, a pokud by na jeho podmínky přistoupila hráčská asociace, skončila by stávka, kvůli které byl odložen start nového ročníku Serie A.

 

Worldstadiums.com

Podle agentura AP se obě strany chtějí dohodnout během reprezentační přestávky, aby mohla liga začít 9. září. Podpis dočasné smlouvy by dal klubům i stávkujícím hráčům víc času vyřešit poslední sporný bod v kolektivním kontraktu.

Majitelé klubů se nehodlají vzdát práva vyřadit nechtěného hráče z týmu, pokud nebude souhlasit s přestupem. Druhým sporným bodem bylo vyšší zdanění pro lidi s vysokým ročním příjmem, ten však pomohly vyřešit změny italské vlády v úsporných opatřeních.

Dočasnou kolektivní smlouvu navrhl už minulý pátek prezident hráčské asociace Damiano Tommasi, zástupci dvaceti prvoligových klubů ji však poměrem 18 proti a dva pro zamítli. Vyjádření zástupců fotbalistů k návrhu majitelů klubů se očekává v pátek.

Stávka hrozila italské lize dvakrát už loni, ale tehdy se obě strany na poslední chvíli vždy dohodly. Tentokrát společnou řeč nenašly a fotbalisté vstoupili podruhé v historii Serie A do stávky. Poprvé se nehrálo v roce 1996.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..