Kontroverzní Balotelli má zase problém - poštval proti sobě neapolskou mafii

13. listopadu 2011 08:23 - PRAHA

Kontroverzní italský legionář ve službách Manchesteru City Mario Balotelli má další problém. Údajně na sebe poštval mafii, neboť se měl před státním zástupcem nechat slyšet, že se ocitl v samotném srdci zločinecké Camorry a viděl stůl plný drog. Mělo k tomu dojít v Secondiglianu, severním předměstí Neapole, kde si chtěl pronajmout jachtu.

 

Darren Staples, Reuters

Jedenadvacetiletý Mario Balotelli figuruje v Italii jako svědek v kauze praní špinavých peněz, v níž je jako hlavní podezřelý vlivný neapolský podnikatel napojený údajně na Camorru Marco Iorio. Jakmile ale před státním zástupcem vyřkl svědectví o stole plném drog, který viděl v jistém neapolském baru sloužícím mafii, dostal strach.

„Je čeho se bát,“ svěřil se italským médiím a připomněl, že za čtrnáct dní cestuje se svým Manchesterem City do Neapole k zápasu Ligy mistrů proti domácímu celku.

Samo sebou že novináři spekulují, nakolik jsou slova Balotelliho pravdivá a zda se snad nechce stát jen centrem pozornosti. To se mu daří v poslední době víc než často... Anglický bulvár před pár dny propíral jeho úlet s dvaatřicetiletou pornoherečkou Holly Hendersonovou, před třemi týdny na sebe strhnul pozornost tím, že si v koupelně svého domu hrál s pyrotechnikou a způsobil požár, který musely hasit požární sbory. Den poté nastoupil k zápasu na Old Trafford, Manchester United znectil dvěma góly, přičemž po vstřelení toho prvního si přetáhl dres přes hlavu a ukázal celému stadiónu tričko s nápisem: Proč vždycky já?

Fotbalista Mario Balotelli z Interu Milán přestoupil do Manchesteru City.  
Mario Balotelli, když přestupoval z Interu Milán do Manchesteru City.foto: Sport.cz/archiv

„Je prostě šílený,“ glosoval jeho kousek kouč Roberto Mancini, protože problémy s Balotellim jsou pomalu na denním pořádku. Jednou hází šipky po spoluhráči, s jiným se popere, jindy se pokusí dát gól patičkou a musí okamžitě z placu.

Anebo prohlásí, že mu italská Serie A vůbec nechybí, protože její úroveň je slabá, čímž proti sobě jako Ital s ghanskými kořeny samozřejmě popudí spoluhráče ve squadře, stejně jako fanoušky.

„Nejsem šílený. A ani žádnou duševní poruchou netrpím. Někdy sice dělám nevyzpytatelné a pro mnohé nepochopitelné věci, ale nemíním se nijak omezovat, Kdybych takový nebyl, považovali by mě lidé za nudného a i já bych se nudil,“ reagoval na invektivy o svém duševním zdraví Balotelli, který do Manchesteru City přestoupil z milánského Interu v létě roku 2010 a v letošní sezóně už dal v dresu Citizens sedm gólů.

zp, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..