Inter - Janov 3:0 Inter Milán vede italskou ligu, městský rival ho stíhá

28. února 2021 14:27 - Řím/Praha
(Aktualizováno: 28. února 2021 22:41)

Fotbalisté Interu Milán ve 24. kole italské ligy porazili doma FC Janov hladce 3:0 a vedou tabulku o čtyři body před městským rivalem AC. Rossoneri vyhráli na stadionu AS Řím 2:1 a v Serii A zabrali po dvou porážkách za sebou bez vstřeleného gólu.

Luca Bruno, ČTK/AP

Inter nakročil k pátému ligovému vítězství za sebou už ve 32. sekundě, kdy otevřel skóre Romelu Lukaku. Belgický útočník v 69. minutě připravil druhý gól pro Mattea Darmiana a chvíli nato Lukakuovu střelu dorazil hlavou střídající Alexis Sánchez. Janovský tým v italské lize prohrál po sedmi kolech a je třináctý.

AC Milán dal v úvodní desetiminutovce dva góly, ale ani jeden neplatil kvůli ofsajdu. Na druhé straně zase nebyla uznána trefa Henrika Mchitarjana. První regulérní branku tak vstřelil ve 43. minutě Franck Kessié z penalty. Římský tým dobře vstoupil do druhé půle a brzy srovnal Jordan Veretout přesnou střelou. Hostům ale rychle vrátil vedení v 58. minutě Ante Rebič po otočce a přesné střele. Domácí už podruhé neodpověděli a zůstali pátí.

Henrik Mchitarjan z AS Řím zkouší kličku na bránícího Simon Kjaera z AC Milán.

Alberto Lingria, Reuters

Bergamo zvítězilo 2:0 na hřišti Sampdorie Janov, za kterou nastoupil v základní sestavě český reprezentační záložník Jakub Jankto. Atalanta se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky.

Franck Kessié střílí z penalty gól AC Milán.

Jankto měl v 10. minutě jednu z prvních šancí utkání, ale jeho střelu zpoza šestnáctky zlikvidoval brankář Marco Sportiello. Bergamo poslal do vedení krátce před pauzou Ruslan Malinovskij povedenou ranou do horního růžku. V 70. minutě přidal pojistku Robin Gosens. Hosté v Serii A zvítězili potřetí za sebou, desátá Sampdoria podruhé v řadě nebodovala a neskórovala.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:
Sampdoria Janov - Bergamo 0:2 (40. Malinovskij, 70. Gosens)
Crotone - Cagliari 0:2 (56. Pavoletti, 60. Joao Pedro z pen.)
Inter Milán - FC Janov 3:0 (1. Lukaku, 69. Darmian, 77. Sánchez)
Udine - Fiorentina 1:0 (86. Nestorovski)
Neapol - Benevento 2:0 (34. Mertens, 66. Politano)
AS Řím - AC Milán 1:2 (50. Veretout - 43. Kessié z pen., 58. Rebič).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.