Lékař dostal v případu úmrtí kapitána Fiorentiny Astoriho u soudu roční podmínku

3. května 2021 19:15 - Florencie

Kauza náhlého úmrtí kapitána fotbalistů Fiorentiny Davide Astoriho z roku 2018 skončila u soudu ročním podmíněným trestem pro jednoho z vyšetřovaných lékařů. Italským médiím to řekl jeho právník. Doktor Giorgii Galanti podle něj byl uznán vinným ze zabití z nedbalosti. Proti rozsudku se hodlá odvolat.

 

Carl Recine, Reuters

Čtrnáctinásobný italský reprezentant Astori zemřel v hotelovém pokoji před ligovým zápasem na zástavu srdce. Lékaři mu předtím při testech opakovaně povolili pokračovat v kariéře. Gallanti byl v době úmrtí jednatřicetiletého obránce konzultantem Fiorentiny a ředitelem Centra sportovní medicíny na univerzitě ve Florencii.

Podle italských médií byly u Astoriho při testech v červenci 2016 i o rok později naměřeny extrasystoly, tedy srdeční stahy mimo pravidelný srdeční rytmus. Astori i tak dostal pokaždé zelenou a pokračoval v kariéře.

Na lavičku Fiorentiny se po čtyřech měsících vrací trenér Iachini

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..