Juventus po Pirlově odchodu do šatny zpřísnil týmová pravidla

24. září 2013 18:28 - Turín

Záložník Juventusu Andrea Pirlo za odchod do šatny po vystřídání v nedělním utkání s Veronou trestán nebude. Pokud však některý z fotbalistů turínského klubu učiní něco podobného v budoucnu, čeká ho vysoká pokuta a měsíční vyřazení z týmu.

 

Giorgio Perottino, Reuters

Čtyřiatřicetiletý Pirlo neunesl, že musel ze hřiště už v 66. minutě a po vystřídání naštvaně zamířil rovnou do kabiny. Juventus pak i bez italského reprezentanta vyhrál 2:1. "Nemusím vysvětlovat, proč Andrea nebyl potrestán," citovala trenéra Antonia Conteho agentura Reuters.

"Rozhodli jsme se ale kvůli tomu zavést nové pravidlo. Když hráč opustí hřiště a není zraněný, musí zůstat na střídačce a dokoukat zápas mezi spoluhráči," uvedl čtyřiačtyřicetiletý kouč. "Kdo to poruší, dostane vysokou pokutu a na měsíc bude vyřazen z týmu. Je to velmi prosté," dodal Conte.

Juventus v úvodních čtyřech kolech získal deset bodů a v tabulce Serie A mu patří páté místo. Na vedoucí dvojici AS Řím Neapol ztrácí obhájce titulu dva body, za Interem Milán a Fiorentinou zaostává jen o skóre.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..