VIDEO: Další banán přistál u hráče tmavé pleti. Tentokrát u fotbalisty AC Milán

12. května 2014 14:00 - Řím
(Aktualizováno: 12. května 2014 20:31)

Jen několik dní poté, co ve světě vyvolala velký ohlas kauza s banánem, který kdosi hodil k fotbalistovi Barcelony Dani Alvesovi, se podobná událost stala v italské Serii A. V nedělním utkání 37. kola jeden z fanoušků Bergama vhodil banán poblíž Kévina Constanta z AC Milán. Sportovní tribunál už potrestal Bergamo pokutou.

K incidentu došlo ve druhé půli. Banán přilétl k pravé postranní čáře poblíž reprezentanta Guineje. Constant ho sebral a šel za hlavním rozhodčím. „Mám ho taky sníst?" zeptal se v narážce právě na incident Alvese.

K Alvesovi přistál banán ve španělské nejvyšší soutěži ve chvíli, kdy se chystal kopat rohový kop. Obránce katalánského celku nezaváhal, oloupal ho a snědl, což vyvolalo obrovský ohlas po celém světě. Později se začalo spekulovat o tom, že šlo o reklamní akci.

Villarreal musel za chování fanouška zaplatit pokutu 12 tisíc eur (cca 329 tisíc korun). Výrazně vyšší pokutu dostalo Bergamo, jež musí zaplatit 40 tisíc eur (1,1 miliónu korun). Zároveň klubu hrozí uzavření části tribuny. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první prohřešek, jedná se o podmíněný trest s ročním odkladem.

Hned po zápase odsoudil čin trenér Atalanty Stefano Colantuono. "Kdo hodil banán na hřiště, si zaslouží, aby po něm hodili zpátky kokos. Zkazili jinak skvělé odpoledne," prohlásil kouč. Následně se ještě prezident Bergama Antonio Percassi telefonicky omluvil svému milánskému protějšku Adrianu Gallianimu a plánoval zavolat také samotnému hráči.

oc, ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..