Itálie

Tévez se nádherně trefil! Okopíroval jsem Pirla, tvrdil argentinský snajpr

3. března 2015 13:40 - Řím

Lahůdkový okamžik, srdce fotbalového fanouška plesá! Útočník Juventusu Turín Carlos Tévez v pondělní dohrávce italské ligy proti AS Řím (1:1) vstřelil nádherný gól z dokonale provedeného přímého kopu. Argentinský fotbalista přiznal, že se inspiroval u zraněného spoluhráče a tradičního exekutora standardních situací Andrey Pirla.

Tévez na římském Olympijském stadiónu v 64. minutě precizně zatočil míč přes zeď za záda strnulého brankáře Morgana De Sanctise a perfektně tak zastoupil pětatřicetiletého záložníka, který léčí natažené lýtko.

"Okopíroval jsem Pirla. Sleduju ho každý den na tréninku a snažím se od něj učit," řekl Tévez listu Gazetta dello Sport. "Ale až se vrátí, bude zahrávat přímé kopy zase on. Je specialistou a já to musím respektovat," doplnil s patnácti góly vedoucí střelec Serie A.

Litoval jen, že mistrovský celek těsné vedení neudržel a přes početní výhodu inkasoval v 78. minutě vyrovnávací branku od Seydoua Keity. "Jsme hrozně naštvaní. Kvůli závěrečné dvacetiminutovce jsme ztratili výborně rozjetý zápas," litoval jednatřicetiletý Tévez. Turínský tým v čele tabulky po 25. kole udržel devítibodový náskok právě před AS.

ČTK, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.