Fiorentina - Juventus 1:2Juventus od titulu dělí už jen jeden bod

Florencie

Juventus zvítězil v 35. kole italské fotbalové ligy na hřišti Fiorentiny 2:1. Svěřenci Massimiliana Allegriho tak utekli Neapoli na rozdíl 12 bodů, a pokud Neapol v pondělí nevyhraje na hřišti AS Řím, obhájí Juventus titul popáté v řadě. Případně stačí Juventusu získat ve zbývajících třech zápasech jediný bod.

Alvaro Morata z Juventusu jásá po gólu proti Fiorentině.

První poločas se více povedl Juventusu, který také po brance Mandžukiče z 39. minuty vedl. Fiorentině se z řady šancí po přestávce podařilo vyrovnat v 81. minutě, kdy chybu Bonucciho v rozehrávce potrestal přesnou střelou Kalinič. Remízový stav ale vydržel jen dvě minuty, než Juventusu vrátil vedení Morata, který po rohovém kopu dorazil Evrovu sraženou střelu.

Fiorentina i tak mohla získat bod, v 90. minutě si totiž Kalinič došel pro pokutový kop a sám se také postavil k jeho exekuci. Brankář Buffon však zlikvidoval penaltu i následnou dorážku chorvatského útočníka. Kaliničův nepovedený závěr zápasu jen potvrdilo břevno, které jen o chvíli později trefil hlavou z malého vápna.