Juventus - AC Milán 1:0 PPJuventus díky gólu Moraty vyhrál Italský pohár

Řím

Fotbalisté Juventusu porazili ve finále Italského poháru 1:0 po prodloužení AC Milán a jako první v historii získali dvě sezóny po sobě double. Jediný gól zápasu vstřelil na Olympijském stadionu v Římě ve 110. minutě střídající Álvaro Morata.

Alvaro Morata trefil Juventusu pohár.

Ligový mistr Juventus získal trofej pojedenácté a překazil svému soupeři poslední šanci na účast v pohárové Evropě. Milán skončil v Serii A až sedmý a k postupu do Evropské ligy musel dnes vyhrát. Po porážce však bude v pohárech chybět třetí sezónu po sobě.

Utkání rozhodl španělský útočník Morata dvě minuty po příchodu na trávník. Třiadvacetiletý madridský rodák si naběhl na centr Juana Cuadrada a z voleje překonal střelou k tyči teprve sedmnáctiletého gólmana Gianluigiho Donnarummu.