Rubriky:

Fortuna liga

Sparta v Příbrami ztratila body a ještě bude platit

20. prosince 2018 17:07 - Praha

Fotbalová Sparta Praha musí zaplatit 200 tisíc korun za masivní výtržnosti fanoušků v utkání posledního podzimního ligového kola v Příbrami. Jde o nejvyšší pokutu, kterou disciplinární komise LFA udělila od loňského června. Letenští příznivci zároveň nesmějí do sektoru pro hosty v příštím venkovním soutěžním duelu.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

"Disciplinární komise bude pokračovat v nulové toleranci k používání pyrotechniky a zejména potom k vhazování pyrotechniky na hrací plochu a do jiných prostor stadionu," uvedl v tiskové zprávě po posledním letošním zasedání disciplinárky její předseda Richard Baček.

Sparťanští fanoušci při utkání v Příbrami způsobili hned třikrát přerušení hry. Na trávník opakovaně vhazovali světlice a v průběhu první půle také po domácím brankáři Ondřeji Kočím sněhové koule. Letenští u Litavky podtrhli nevydařený podzim a jen remizovali 1:1.

Pokuta 200 tisíc korun je nejvyšší od loňského června. Tehdy po posledním kole předminulé sezony musela Slavia zaplatit stejnou částku za výtržnosti v utkání s Brnem, po němž získala titul. Dosavadním maximem tohoto ročníku bylo 130 tisíc korun rovněž pro Spartu po domácím derby se Slavií.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..