Rubriky:

Fortuna liga

Dočkají se Dočkala! Sparta se domluvila s Číňany na podmínkách přestupu

12. února 2019 16:24 - Praha
(Aktualizováno: 12. února 2019 16:44)

Operace velkého návratu nejspíš dospěla do finální fáze. Kapitán fotbalové reprezentace Bořek Dočkal má blízko k přestupu do Sparty. Letenští se domluvili s čínským Che-nanem Ťien-jie na podmínkách přestupu. Klub zprávu potvrdil na své sociální síti. Podle zákulisních spekulací bude Dočkal stát 50–60 milionů korun.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Věci se daly do pohybu. Přestup, který se ještě nedávno nezdál reálný, se přiblížil.

"Domluvili jsme se s čínským klubem na podmínkách Dočkalova transferu. Následujícími kroky, které by měly vést k návratu Bořka na Letnou, jsou jednání hráče o ukončení kontraktu v Číně a podpis smlouvy se Spartou," hlásí letenský klub.

Dočkal se celou zimu připravuje s týmem, byl i na soustředění ve Španělsku. Nyní ho čeká cesta do Asie, kde by měl jednu kapitolu své kariéry definitivně uzavřít.

"Bořek v nejbližších dnech se zástupci Sport Investu odcestuje do Číny, kde proběhnou jednání o ukončení jeho smlouvy a vyřešení smluvních závazků s klubem Che-nan Ťien-jie," avizuje také agentura, která hráče zastupuje.

Dočkal odešel ze Sparty do Che-nanu přede dvěma lety údajně za 230 milionů korun. Po roce Čínu opustil a loňský rok strávil na hostování ve Philadelphii Union v zámořské MLS, kde se stal nejlepším nahrávačem soutěže.

Původně se předpokládalo, že čínský klub bude požadovat stejnou částku, za kterou Dočkala koupil. Nyní slevil na hranici, která už bude pro Spartu za vytouženou posilu schůdná.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..