Dukla - Sparta 2:3Tetteh rozhodl, Letenští vydřeli výhru i v druhém jarním derby

3. Miloševič 1 : 0
12. Kanga 1 : 1
56. Plechatý (vlastní) 2 : 1
64. Zahustel 2 : 2
81. Tetteh 2 : 3

Bořek Dočkal po návratu z Číny sledoval v ochozech Julisky další velké trápení svých budoucích letenských spoluhráčů. Fotbalisté pražské Sparty nakonec v dohrávce 21. ligového kola zvítězili na hřišti poslední Dukly 3:2, navázali na těsnou výhru z minulého derby s Bohemians a posunuli se tak na třetí příčku tabulky. Duel až v závěru rozhodl Tetteh.

Benjamin Tetteh střílí vítězný gól Sparty v derby s Duklou.

Dvě změny proti prvnímu jarnímu kolu udělal kouč Ščasný. Uzdravil se mu Švéd Karlsson, a tak ve svojí premiéře v české lize oblékl rudý dres místo mladého Hložka. Costa pak po vypršení trestu nahradil Štetinu.

Horší začátek si favorit přát nemohl. Již ve 3. minutě napřáhl domácí kapitán Miloševič z dobrých třiceti metrů a parádní střelou ke vzdálenější tyči našel horní roh Nitovy branky. O dvě minuty později pak měl tutovku Podaný, ale další pohromě už rumunský gólman zabránil.

Letenští měli štěstí, že neprohrávali dlouho. Ve 12. minutě zaměstnal Sáček ve vápně domácí stopery, míč se odrazil ke Kangovi a záložník pohotově zakončil.

Sparta ožila, několik dobrých akci ze strany předvedl Karlsson. Další šance nevyužili Tetteh a Kanga, což mohlo hosty mrzet. Těsně před koncem poločasu pustili do velké šance Miloševiče, který tentokrát svou příležitost prováhal.

Penalty se Dukla nedočkala

Po přestávce nicméně další chvilka Dukly přišla. Střelu Gonzáleze si do vlastní sítě srazil mladý stoper Plechatý. Ani podruhé ovšem domácí dlouho nevedli. Sáček ze standardní situaci podsadil míč na hlavu Zahustelovi a bylo znovu vyrovnáno.

Hra Dominika Plechatého ze Sparty v závěru utkání proti Dukle. Byla to ruka?

Sparta nakonec brala tři body. Rozhodující akci rozjel střídající Čivič a po Hanouskově centru se hlavou trefil Tetteh.

Dukla se pak po ruce Plechatého dožadovala penalty, sudí Královec ji ovšem po poradě s videorozhodčím nenařídil.

První fotbalová liga - dohrávka 21. kola:
Dukla Praha - Sparta Praha 2:3 (1:1)
Branky: 3. Miloševič, 56. vlastní Plechatý - 12. Kanga, 64. Zahustel, 81. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Adam (video). ŽK: Koval, Kozma, Ostojič, González - Zahustel. Diváci: 6122.
Dukla: Rada - Kozma, Raspopovič, Ostojič - Miloševič, Krunert, Koval (71. Holenda), González (84. L. Holík), Souček - Tetour (87. Djuranovič), Podaný. Trenér: Skuhravý.
Sparta: Nita - Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek - Sáček, Frýdek - Karlsson (74. Čivič), Kanga (60. M. Hašek), Chipciu (57. Hložek) - Tetteh. Trenér: Ščasný.