Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Efekt Franze se nedostavil, mrzelo Straku po debutu. Diletantské chyby ho vytočily

15. března 2019 21:39 - Praha

Jeho obličej zalilo velké rozčarování. Trenér František Straka má za sebou nevydařenou premiéru na lavičce fotbalistů Karviné, která na pražské Julisce prožila start jako z hororu. Zápas pak prohrála 1:2 a klesla na poslední místo tabulky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem zklamaný, zápas jsme si prohráli úplně sami," ušklíbl se Straka. Měl důvod. Takový úvod, jako odehrála jeho Karviná v důležitém záchranářském souboji na Julisce, si nepředstavoval ani v nejčernějším snu. Uběhlo totiž jen pět minut hry a jeho nový tým, jenž proslulý motivátor přišel vytáhnout z bryndy, prohrával na Dukle už 0:2! Nejprve po faulu na Miloševiče proměnil penaltu Djuranovič a o chvíli později pak zvýšil z brejku sám Miloševič.

„Udělali jsme diletantské chyby, které se prostě nesmějí stávat. První gól byl z mého hlediska naprosto nepochopitelný. Ti frajeři na hřišti si musejí uvědomit, že nesou tu samou zodpovědnost jako trenér. Mrzí mě, že se efekt Franze nedostavil," štvalo šedesátiletého kouče po páteční porážce 1:2.

Útočník Karviné Tomáš Wágner sice dal gól, Dukla ale vyhrála 2:1.

Vlastimil Vacek, Právo

Útočník Tomáš Wágner volil podobně ostrá slova. „Zase budu mít pokažený víkend. Moc lidí tady nebylo, ale ti, co přišli, viděli pět minut naší ostudy. Tohle se nestává ani v dorostu," nebral si servítky.

Karviná se však navzdory tristnímu začátku duelu nepoložila, a naopak zvedla hlavu. Straka na sedačce neposeděl ani vteřinu, mohutně gestikuloval a podél lavičky pobíhal jako vlčák. Svoje svěřence neustále burcoval, aby nic nevzdávali. A ti ho opravdu poslechli. Wágner snížil a vzápětí měl na kopačce dokonce vyrovnání. To i po pauze místy viselo ve vzduchu, dvakrát nebezpečně pálil střídající Ba Loua. Ani ze závarů však míč za Hrušovými zády už neskončil.

Trenér František Straka vedl fotbalisty Karviné premiérově v nejvyšší soutěži na Julisce proti Dukle.

Vlastimil Vacek, Právo

„Pětaosmdesát minut do Dukly bušíme, soupeře mačkáme skoro jako Plzeň, ale neuděláme ani remízu. Je to každý týden stejné a na psychiku strašně náročné. Neproměníme šance, je pro nás devastující takhle ztrácet body," posteskl si jediný střelec hostů, kteří čekají na výhru už sedm utkání a spadli na poslední místo tabulky.

jsv, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..